60. Tennisvereniging Akersloot Tennisvereniging Akersloot (TVA) werd opgericht in 1973. In 1972 opperden enkele enthousiaste leden van de secties volleybal en badminton van de S.V. Axmeriscota de mogelijkheid om ook een tennisvereniging op te richten. Tijdens de algemene ledenvergadering van de S.V. Axmeriscota in augustus 1972 werd gediscussieerd over de mogelijkheid te tennissen tijdens de zomermaanden. Maar waar en onder leiding van wie? Een oplossing werd gevonden. Per 1 april 1973 bestond de mogelijkheid om te tennissen op een baan op een complex in de gemeente Limmen. De vereniging bestond op dat moment uit een vijftiental leden die samen met hun echtgenoot of echtgenote gebruik konden maken van de baan in Limmen. Uiteraard was het praktischer om in eigen dorp te tennissen. In 1973 werd door Axmeriscota gewerkt aan voorbereidingen die moesten leiden tot de aanleg van 2 banen in Akersloot in april 1974. Door de gemeente werd een terrein aan de Boschweg toegewezen. Het park kreeg de naam 'De Kijf', naar de naam van de polder waarin het park gelegen is, nl. de Klaas Hoorn- en Kijfpolder. Naast de al bestaande leden was er toen plaats voor nog een aantal. Het eenmalige inschrijfgeld per gezin bedroeg toen 50,- en de jaarlijkse contributie 115,-. Naast de velden moest er ook een kleed- en kantineruimte komen. In maart 1974 slaagde het toenmalige bestuur erin een kantineaccommodatie te bemachtigen. Dat moest toen nog wel door een aantal vrijwilligers gedemonteerd en opnieuw gemonteerd worden in Akersloot. In mei 1974 konden de eerste ballen worden geslagen op het complex. Op zaterdag 10 augustus 1974 vond de officiële opening plaats. Deze opening werd verricht door de Edelachtbare Heer J.H.M. de Sonnaville, toenmalig burgemeester van Akersloot. leden op de wachtlijst. Er werd besloten tot de aanleg van een derde baan en een oefenkooi. Uiteraard was ook hier weer de inzet van vele vrijwilligers nodig. In 1976 werd er een lichtinstallatie aangelegd, die op 10 april in gebruik werd genomen. Op 20 april werd voorzichtig gestart met deelname van een aantal teams aan de competitie van de KNLTB. Eerder had het bestuur van deelname aan de competitie afgezien om een aantal redenen: - Er werd op zondag getraind en het was dan onredelijk banen te reserveren voor de competitie. - Er konden maar weinig leden aan de competitie deelnemen vanwege het lage 'spelpeil' van de leden. - Het clubhuis voldeed niet aan de eisen van de KNLTB, b.v. geen douches. - Het lidmaatschap kostte 1.400,-. Dat kon niet gemist worden i.v.m. de uitbreidingen van het complex. Er werd uiteindelijk toch gestart met 2 gemende teams, een team op zaterdag en een op de zondag, en met 3 teams in de damescompetitie. (Jaren later, in het seizoen 1998, deden maar liefst 38 teams mee aan de competitie. Ruim 40% van de leden was competitiespeler.) In 1976 werden ook de eerste clubkampioenschappen georganiseerd. Dankzij de lichtinstallatie konden deze in een week worden gespeeld. In 1977 werd een wijnactie georganiseerd om het 10-jarig jubileum van Axmeriscota te vieren. Tijdens deze actie werd er ook een vliegtuig gecharterd dat pamfletten uitstrooide. Er werden die dag bijna 750 flessen 'Vin d'Ax' verkocht. Op 31 oktober 1977 werd de TV Akersloot opgericht en dus zelfstandig. Daarbij hoorde ook een eigen clubblad, 'Kijfpraet'. Omdat de vereniging nog steeds groeide, werd er in 1979 een vierde baan gerealiseerd, samen met een beregeninginstallatie. Ook de kleedkamers werden voorzien van 2 douches. In 1982 werd het complex uitgebreid met een 5e en 6e baan. In 1975, het tweede seizoen van de club, stonden er 70 aspirant- Uitnodiging t.g.v. de opening van de tennisaccommodatie in 1974 In 1984 bestond de TVA 10 jaar en werd er op 30 juni gestart met de feestweek. Tijdens deze feestweek werd er door twee prominente leden van de club, Wout Koot en Ed Gans, het idee geopperd om een etmaal non-stop tegen elkaar te tennissen. Voor 2,50 mocht het publiek 59 VOLLEYBALL BADMINTON TENNIS KON. GOEDGEKEURD D.D. 17-12 '73 nr 64 Het bestuur van de sektie tennis van de s.v. AXMERISCOTA, nodigt U hierbij uit om aanwezig te zijn bij de officiële opening van de nieuwe accommodatie aan de Bosweg 7A te Akersloot, op zaterdag 10 augustus om 10.30 uur. De officiële opening zal worden verricht door de Edelachtbare Heer J. H. M. de Sonnaville, burgemeester van Akersloot. Akersloot, 1 aug. 1974 Het Sektiebestuur P.P. Antoons voorzitter T. Bader secretaresse P. d' Haens penningmeester J. Balm J. Meiman

De Groene Valck - Akersloot | 2021 | | pagina 60