De dames- en herenvolleybalteams speelden competitie bij de Nevobo. Omdat de sporthal Overdie niet aan de eisen van de Nevobo voldeed, werden de thuiswedstrijden gespeeld in o.a. Beverwijk, Limmen en Uitgeest. Bij gewonnen wedstrijden of behalen van kampioenschap werd vaak bij thuiskomst in Akersloot een biertje gedronken in café 't Pontje (Oonk). Soms was de zaak al gesloten en werd de eigenaar uit bed gebeld. Het ledenaantal groeide fors. Rond 1983 werd er met 5 dames- en 3 herenteams in de competitie gespeeld. Op aandringen van Axmeriscota werd sporthal de Lelie gebouwd, zodat de teams eindelijk, vanaf 1988, de thuiswedstrijden in het dorp konden spelen. Ze deden het goed, want zowel de dames als de heren speelden vele jaren in de 1e klasse van regio West. Buiten de wedstrijden deed de vereniging meer. Er werden toernooien georganiseerd en bezocht. Vele jaren werd met succes meegedaan aan de Sportweek, een sportief gebeuren waar heel veel verenigingen uit Akersloot aan meededen. Lustrums werden groots gevierd. De benodigde gelden werden bijeengebracht met acties als bierglazen of wijn verkopen. In 1993 werd het 25-jarig bestaan gevierd met een feest, een reünie en de uitgave van een jubileumgids. De voorzitter was toen Arie Kooijman, die dat van 1989 tot 2001 is geweest. Het ledental van de vereniging bleef in die jaren redelijk constant. In seizoen 2002-2003 werd er nog met 4 dames- en 2 herenteams gespeeld. In 2004 haalde het D1-team nog een kampioenschap. Daarna nam het af. Er was geen aanwas van jongeren en het was soms moeilijk om complete teams op de been te brengen. Het 40-jarig bestaan werd in november 2008 gevierd met een gezellige middag in De Lelie. Dat jaar was er nog een kleine opleving met een jeugdteam, maar deze was helaas tijdelijk. Waar wel belangstelling voor was in die jaren, was het jaarlijkse Oliebollentoernooi. In seizoen 2010-2011 speelde voor het laatst nog 1 herenteam in de Nevobo-competitie. 1 dames- en 1 herenteam gingen spelen in een recreantencompetitie in Heiloo. In 2014 werd besloten om van Axmeriscota een slapende vereniging te maken. Tot heden speelt er nog steeds een damesteam in de recreantencompetitie in Heiloo. Want ja, volleybal is en blijft toch een leuk spelletje! Ans Kaptein 58 De Volleybalkampioenen van Akersloot komen er graag nog een keer voor naar De Lelie. Met beker en bal, maar helaas zonder de verhinderde nr. 8, Renata Koster, gaan ze op de foto om het kampioenschap ook in de pers vast te leggen. Achter v.l.n.r. Marlies Roemer, Carin Visser, Tiny Koelman, Karen Kaptein en coach Marjolijn de Groot. Voor v.l.n.r. Anja Verduin, Jolanda Pepping en Marieke Gans. Afwezig is ook rugnummer 4 Marijtje de Wit Axmeriscota Dames 1, kampioen in het jaar 2004

De Groene Valck - Akersloot | 2021 | | pagina 59