buiten Akersloot, die na verloop van tijd het volgende opmerkte: "Het was alsof ik in een warm bad kwam." En zo is het altijd gebleven, een wandelfamilie. Het begint elk jaar weer in januari, het Rondje Bert als nagedachtenis aan de oprichter van de AMAK. Een wandeling om het Alkmaardermeer, ontstaan als laatste training voor de marathon in 1980. De Oliebollenloop eind december, de estafettewedstrijd op 7 juli, de Verenigingsdag begin september en de AMAK-Loop op de laatste zondag van september. Zo zijn er nog vele activiteiten in de vereniging, b.v. de wekelijkse avondwandeling en de maandelijkse wandeling op dinsdag, woensdag of donderdag. En zeker het jaarprogramma, elke maand naar een georganiseerde wandeltocht. Kortom een vereniging in beweging! Cs 58. Wandelvereniging Op Klompen Begonnen Op Klompen Begonnen, zo was de naam van de Akers lootse wandelvereniging die rond 1941 actief was. Hoe lang de vereniging heeft bestaan, hoeveel leden er waren, we weten het niet. Wel weten we dat Lou Stuifbergen en Henk Admiraal vermoedelijk in het bestuur hebben gezeten of de animators waren. 27 april 1941, v.l.n.r.: Henk Admiraal, Dees van Sikkelerus en Lou Stuifbergen, na een wandeltocht in Haarlem. Zo te zien namen de heren de naam van hun vereniging heel serieus en begonnen ze niet alleen op klompen, maar eindigden ze er ook mee. De naam van de vereniging was bijzonder en de overgebleven foto's ook, maar meer is er niet bekend over deze wandelclub. Uit de bijschriften van de ontvangen foto's kunnen we nog wel opmaken dat er onder andere is deelgenomen aan wandeltochten in Haarlem en Hoogwoud. Wandelsportvereniging Akersloot (in oprichting) In een krantenbericht uit 1968 lazen we dat er in Akersloot in dat jaar een wandelsportvereniging in oprichting was. De vereniging draaide voorlopig nog onder de hoede van wandelsportvereniging 'Kijk uit' uit Castricum. De grote animator was de heer P. Strijbis, die, zo lezen we in een brief aan de gemeente, al vele jaren lid was van de Nederlandse Wandelsport Bond. De heer Strijbis wist al snel 20 kandidaat leden te verzamelen en een aantal trainingstochten te organiseren voor de enthousiaste wandelaars. Er werd schriftelijk vergunning aangevraagd voor het organiseren van een avondvierdaagse die zou worden gehouden van 11 tot en met 14 juni. De vergunning werd door de gemeente verstrekt met de tip de drukke Geesterweg en Rijkskanaalweg te mijden en vooraf contact op te nemen met de postcommandant van de rijkspolitie voor politionele begeleiding bij gevaarlijke oversteken. Mede door het plotselinge overlijden van de heer Strijbis bleef het bij een eenmalige actie, want tot de oprichting van een officiële wandelvereniging is het niet gekomen. Frans Zonneveld 59. Volleybalvereniging Axmeriscota Volleybalvereniging Axmeriscota werd op 10 september 1968 opgericht. De aanleiding hiervoor was de bouw van sporthal Overdie. De gemeente benaderde Lineke Kaptein, bestuurslid van de gymvereniging WWSV, om een volleybalvereniging op te richten. Ten huize van Dolf Demmers werd op 10 september de vereniging gesticht. Ter plekke werd de naam Axmeriscota bedacht (in de 8e eeuw werd Akersloot Axmeriscota genoemd, hetgeen 'eikenhout aan het meer' betekent). Vanuit de gemeente werden 8 speelballen, paalstukken en een volleybalnet geschonken. Actieve leden richtten al snel de sectie badminton en tennis op en later ook basketbal. 57

De Groene Valck - Akersloot | 2021 | | pagina 58