't Boshuis, de kantine van Meervogels '60 jaren werden er steeds nieuwe, wisselende activiteiten verzonnen: poppenkast, toneelspel, ballonnen oplaten, playbackshow.te veel om op te noemen. Helaas is dit verleden tijd. Jeugdbestuur Door de jaren heen heeft de handbalvereniging altijd een enorm actief jeugdbestuur gehad. Jeugdkampen in jeugdherberg Bakkum maar ook 'Ons Witte Huis' in Wijk aan Zee was jarenlang het decor voor onvergetelijke kampuitjes met elk jaar weer een nieuw thema. Hedendaags worden elk jaar nog steeds veel activiteiten voor de jeugd georganiseerd, zoals de komst van de Goedheiligman in december, puzzeltochten, bingo- en filmavonden. Het (zaal)voetbaltoernooi eind jaren zeventig, waaraan vriendenclubs, plaatselijke bedrijven en buurten deelnamen, groeide uit tot een groots festijn. Op het hoogtepunt namen 42 teams deel aan dit evenement en werd er op de finaledag zelfs een tribune op het handbalcomplex neergezet. Later werd er, om het spel wat aantrekkelijker te maken, gebruik gemaakt van een boarding. Tijdens de viering van het 25 jarig bestaan van de vereniging in 1985 werd er door een herenteam van 12 personen 40 uur achter elkaar gehandbald. Dit om de handbalsport in het dorp te promoten, maar bovenal om een plaats te veroveren in het Guiness Book of Records. Op 15 en 16 mei 1985 speelden zij 40 uur tegen allerlei verschillende teams en om 22.00 uur was het record van 40 uur een feit. Jeugdteam uit het seizoen 1972-1973. Staand v.l.n.r.: Margot Leijen, Ellen Kerssens, Willy Post, Marjoke Duin, Atie Admiraal en Koos Dekker (coach). Gehurkt v.l.n.r.: Nelleke Molenaar, Jolanda Overpelt, Hanneke Dekker, Milja Clazing en Carina Spoel. Koninginnedag Een van de grootste activiteiten, die jarenlang door de handbalvereniging werd georganiseerd, was de viering van Koninginnedag op het handbalcomplex aan de Boschweg. De vereniging was destijds door het Oranjecomité gevraagd om de festiviteiten rondom Koninginnedag te organiseren. De organisatie werd steeds verder uitgebouwd. Er werden allerlei spelletjes voor de jeugd georganiseerd, waaraan men kon deelnemen door het gebruik van een strippenkaart. Verder deed op een gegeven moment de rommel (vrij) markt zijn intrede. Door de loop der Op dit moment (2019) heeft de vereniging 101 leden, waarvan 93 spelende leden. In de zaal spelen 11 teams en op het veld 9. Bij veel verenigingen in het land is er een neergaande spiraal voor wat betreft het herenhandbal. Ook Meervogels beschikt helaas niet meer over een herenteam. Neem gerust eens een kijkje op de website: https:// www.meervogels60.nl of op de Facebookpagina van de club: Handbal Meervogels'60. Trudy Leijen 55

De Groene Valck - Akersloot | 2021 | | pagina 56