MEERtfÖGELS 56. Handbalvereniging Meervogels'60 Geschiedenis Handbalvereniging Meervogels is opgericht in 1960. Enkele dames uit Akersloot, die toen nog bij AOG in Alkmaar speelden, besloten om ook in Akersloot een handbalvereniging op te richten. In het begin vormden deze dames zelf het bestuur. Training werd gegeven door Wim Kaandorp. Handbal werd in het begin nog gespeeld op een voetbalveld met 11 personen. De lijnen werden met een touwtjes gespannen, omdat de handballijnen niet op het voetbalveld gekrijt mocht worden. Enkele jaren later kwam er een meisjesadspirantenteam bij en gingen de dames ook zaalhandbal spelen in de Veilinghallen te Alkmaar. Een zaalteam bestond uit 7 speelsters. In 1965 besloot de club om ook op het veld 7-handbal te gaan spelen. Twee jaar later kwam ook langzaam het herenhandbal van de grond. Accommodaties In de beginjaren werd ook de buitencompetitie van het 7-handbal op gras gespeeld, maar na verloop van tijd verschenen er steeds meer geasfalteerde velden. Begin jaren zeventig werd er een handbalveld aan de Boschweg gerealiseerd. In de jaren die daarop volgden werd er heel veel werk verzet door mensen van de vereniging om het complex verder op orde te brengen met een parkeerplaats, verlichting en kantine (het Boshuis). Op 1 september 1973 werd de handbalaccommodatie officieel geopend door burgemeester de Sonnaville onder toeziend oog van de toenmalige voorzitter Cees Bakker. De veld(thuis)wedstrijden werden allen in Akersloot gespeeld. Anders was het toen nog met de zaalwedstrijden. In de beginjaren werden de thuiswedstrijden in de Veilinghallen in Alkmaar gespeeld. De kisten met groenten werden aan de kant geschoven en toen pas konden de handbalwedstrijden worden gespeeld. Het was daar altijd (te) koud. Soms vond je nog een verdwaald koolblad waar je over uit kon glijden. Het publiek probeerde warm te blijven onder ploffende gaskachels die boven de tribunes hingen. Iedereen die daar gespeeld heeft kan zich dit ongetwijfeld nog herinneren. Tot het moment dat Akersloot beschikte over een eigen sporthal werden de thuiswedstrijden gespeeld in Heiloo en Limmen. De vereniging beschikte jarenlang over een 'handbalbus' om de leden van en naar de wedstrijden te vervoeren. Kampioenschappen Al die jaren handbal heeft heel wat kampioenschappen opgeleverd. Te veel om op te noemen. Een opmerkelijk kampioenschap was die van de damesjunioren in 1984. Zij werden toen Nederlands kampioen. Verder het kampioenschap van Dames 1 in 1994, waardoor zij in de 1e divisie gingen handballen, en het kampioenschap van Heren 1 in 1998 die daardoor in de 2e divisie gingen spelen. Diverse acties/activiteiten/evenementen Door de jaren heen heeft de vereniging door het houden van acties geld ingezameld om alle kosten te kunnen opvangen. De bekendste acties was de jarenlange chrysantenactie, later de bol-op-pot-actie, maar ook de Grote Clubactie, trimlopen, de flessenactie en zelfs een kledinginzamelingsactie. Ook de jaarlijks terugkerende kienavond bracht geld in het laatje. Rond 1970 is de vereniging begonnen met de organisatie van deze avond. In de beginjaren in De Vriendschap omdat de huidige kantine niet groot genoeg was. Afgeladen waren deze avonden. Nadat de vereniging beschikte over een nieuwe, grotere kantine werden de avonden in het vernieuwde Boshuis georganiseerd. Helaas werden op een gegeven moment de avonden wat minder bezocht en is gezocht naar een alternatief. Op dit moment worden er maandelijks klaverjas- en keezavonden georganiseerd. Een evenement, dat jaren niet weg te denken was en waar heel veel leden en niet-leden een leuke herinnering aan hebben, was de jaarlijkse dropping in de Schoorlse duinen. De teams werden daar gedropt en zochten dan via allerlei spannende opdrachten het eindpunt weer op. Een kabelbaan tussen de bomen (best eng in het donker), valnetten, lijken en vele andere schrikeffecten maakten het tot een avond om nooit te vergeten. Sommige teams verdwaalden zelfs, maar zijn gelukkig altijd weer teruggevonden! Ruim 15 jaar werd deze avond elk jaar met zeer veel enthousiasme georganiseerd. Sinds 196D HANDBALVERENIGING Pm.. AKERSLOOT 54

De Groene Valck - Akersloot | 2021 | | pagina 55