1 - vH YÏ U 1 V Supermarkt B&W (Heiloo-Alkmaar) begon ook een team voor hun werknemers en daarin was o.a. (ex-)Akersloter Wim Broersen (Jzn) actief. Om het team te versterken had hij op een gegeven moment een aantal selectiespelers van Meervogels om zich heen verzameld. Ze speelden hun thuiswedstrijden vaak in de hal van de oude groenteveiling te Alkmaar. Om 18.00 uur werden dan de kisten opzij geschoven, een beetje geveegd en 2 doelen geplaatst. Dat er regelmatig uitgegleden werd over achtergebleven koolbladen is niet verwonderlijk. Het team was redelijk succesvol in de competitie en bestond na verloop van tijd geheel uit Akersloters. Namen uit dat team war en o.a. Wim (Jbzn) en Sjors Broersen, Piet Velzeboer, (kleine) Cor Kaandorp, Henk Horring en Sjaak Kerssens. De werknemers van B&W speelden hoofdzakelijk in het opgerichte tweede team. Een wezenlijk onderdeel van zaalvoetbal was toen ook al de derde helft en die werd al meer en meer op de ter ugweg doorgebracht in Café 't Pontje. Toen café-eigenaar Piet Bruijn eens aanbood om shirts te sponsoren was het logisch dat de naam van zijn etablissement ook op het blauwwitte shirt kwam en zodoende was er een soort 'fusie' geboren. B&W 't Pontje was daarmee de eerste officiële zaalvoetbalvereniging in Akersloot met Bruijn als voorzitter, WG.M. Veldt werd secretaris en namens de B&W was Piet Wiegers penningmeester. Het team werd regelmatig kampioen en toen ook de youngsters Robert Kooijman en Ron Leijen het team kwamen versterken werd er zelfs op hoog niveau gevoetbald. Gelukkig deed de oude veilinghal geen dienst meer, maar konden ze terecht in de nieuwgebouwde Enterij (Limmen) en veel in de sporthal bij de IJsbaan (Alkmaar) en in Egmond aan Zee. Uiteraard werd er ook veel verder van huis gespeeld, maar de derde helft werd noch steeds doorgebracht in het eigen Pontje. De club groeide als kool (waar in het begin nog over uitgegleden werd) en uit breiding volgde met een vet- eranenteam en een dame steam met Frans Schoon als coach. Maar er werd niet alleen in de competitie gespeeld, want bijna nog belangrijker was het toen malige zaalvoetbaltoernooi op het handbalveld. Overi gens ontstaan nadat Henk Horring aan zijn schoon vader Piet Klaver een keer gevraagd had of dat veld te gebruiken was voor een oefenwedstrijd. Het succes van die wedstrijd in de open lucht was de start voor Piet Klaver en Jan Hollenberg om het groter op te zetten en dat resulteerde in één van de grootste publiekstrekkers in Akersloot van de 20ste eeuw. Naast deze activiteiten werden er ook wedstrijden gespeeld op de groene mat, voornamelijk tegen cafés uit de om geving. Vaak bestond het elftal uit een mix van echte voetballers en vaste klanten van het café. Zo werd er gespeeld op het veld van gevangenis Schutterswei tegen het Alkmaarse café Stad en Land (Siem Kerssens), café de Visser uit Krommenie, op het veldje van La Bamba in West-Knollendam en diverse malen tegen kroegen uit Uitgeest. Peter Velzeboer Otti /y Voetbalteam Café 't Staand v.l.n.r.: Kees Snip, Frans Schoon, Jan Snip, Jan Broersen, Piet Zoon, Piet Schouten en Henk Horring. Voorste rij v.l.n.r.: Wim Horring, Jacob Broersen, Stuifbergen, Jan Zoon, Piet Velzeboer, Sjors ijn en Peter Kerssens. 53

De Groene Valck - Akersloot | 2021 | | pagina 54