dezelfde vijver van talent visten. Na meerdere overleggen en besprekingen was de kogel door de kerk en eind jaren 90 werd besloten tot een fusie van de drie clubs tot één grote met de veelzeggende naam: Akersloter Zaalvoetbal Vereniging! In beginsel was AZV een van de grootste verenigingen uit Noord-Holland met op het hoogtepunt elf seniorenteams, twee damesteams en enkele jeugdteams. Jeugd De laatste jaren is het jeugdzaalvoetbal in opmars. Was het zo dat in de jaren 90 alleen de oudste jeugd kon zaalvoetballen (A-junioren), tegenwoordig zijn er meerdere jeugdcategorieën, zowel voor jongens als meisjes. Bij AZV zijn veel ploegen begonnen als jeugdteam en daarna doorgestroomd naar de senioren. AZV 1 in 2019, met Rinus Kok, Niek van der Eng, Stan Kaandorp, Erwin Krom, Aron van Die pen, Sem Leijen, Jelle van der Eng, Kjeld Hekelaar en Stephen van der Valk Kersttoernooi Bijna net zolang als er gezaalvoetbald wordt in Akersloot is er het jaarlijkse AZV-kersttoernooi in De Lelie. Op Tweede Kerstdag binden verschillende teams de voetbalschoenen onder om te strijden om de titel 'Kampioen van Akersloot'. In de beginjaren deden voornamelijk de hoogste teams van de drie verenigingen mee om de eenvoudige reden dat er plek was voor slechts acht teams. Sinds de fusie tussen de drie verenigingen doen alleen nog teams van AZV mee. Er zijn ook enkele edities geweest waar twee damesteams onderling uitmaakten wie het sterkte damesteam had. Een van de hoogtepunten van deze dag is de onderlinge wedstrijd van de jongste pupillen, die vlak voor de finale hun opwachting maken in de arena onder toeziend oog van vele opa's, oma's, vaders, moeders, ooms, tantes, neven, nichten, buren, kennissen en vrienden. Het toernooi word altijd afgesloten met een grote verloting en gezelligheid in sporthal de Lelie. Momenteel Tegenwoordig heeft AZV Akersloot zeven seniorenteams, twee damesteams en drie jeugdteams. Per jaar fluctueert het aantal leden en ieder jaar komen er nieuwe teams bij, terwijl andere ook weer stoppen. Het zijn veelal groepjes vrienden die zich gezamenlijk opgeven. Een team bestaat meestal uit circa acht spelers. Informatie Wilt u meer weten over AZV Akersloot? Kijk dan op: www.azvakersloot.nl. Leon Veldt 51

De Groene Valck - Akersloot | 2021 | | pagina 52