AZV Junioren 1, seizoen 1974-1975. Staand v.l.n.r.: Aak Buur, Cees Snip, Theo Krom, Piet Verduin, Jos van der Eng en Jan van der Eng, Gehurkt v.l.n.r.: Gerard Krom, Nico Pekel, Jan Hylkema, Randy Kimmel, Jan Snip en Cor Schouten. Gerard Krom Gzn. 53. Zaalvoetbalvereniging AZV AZV Akersloot: al ruim 40 jaar zaalvoetbal de zaalsport op zeer beperkte schaal in Nederland beoefend. Dit kwam onder meer door het gebrek aan geschikte zalen. Na de oorlog ontstonden er overal in Nederland sportzalen, voornamelijk voor basketbal, volleybal en tafeltennis. In 1967 werd onderzocht of zaalvoetbal een levensvatbare sport zou kunnen zijn in Nederland. Hier waren andere zaalsporten niet blij mee, aangezien de beschikbare tijdstippen voor veel hallen nog steeds erg beperkt waren. Sinds 1968 is zaalvoetbal onderdeel van de KNVB. In 1977 speelde Nederland voor het eerst een interland en verloor met 7-3 van België. Nederland was een voorloper wereldwijd en in 1989 werd het eerste officiële wereldkampioenschap zaalvoetbal georganiseerd in en door Nederland. Oranje kwam tijdens deze primeur tot de finale, maar verloor deze jammerlijk van Brazilië. In de jaren 90 was Nederland een 'groot' zaalvoetballand en nam deel aan de WK's van 1992 en 1996, waar Oranje respectievelijk 5e en 7e eindigde. In de nieuwe eeuw ging het niveau wereldwijd omhoog en Nederland kon helaas niet aanhaken bij de toplanden. De laatste 20 jaar speelt het een rol in de marge en doet alleen een enkele keer mee aan het Europees Kampioenschap. Drie verenigingen Parallel aan de opkomst van het zaalvoetbal in Nederland werd de sport in de regio ook steeds groter en op 15 januari 1980 werd de eerste zaalvoetbalvereniging van Akersloot opgericht. In de loop der jaren bestonden er maar liefst drie zaalvoetbalverenigingen naast elkaar in Akersloot: Café 't Pontje, Kaandorp Hypotheken en de zaalvoetbaltak van Meervogels '31. Een unicum voor een klein dorp om over zoveel zaalvoetbalverenigingen te beschikken. Concurrentiestrijd Vaak zaten de verschillende lokale clubs bij elkaar in de poule wat voor een uitverkochte sporthal De Lelie zorgde. Spelers die bij elkaar in de selectie van de veldvoetbalvereniging zaten, vochten in de zaal onderling een strijd uit waarbij voornamelijk de eer op het spel stond. In de jaren 90 werd er zelfs entree geheven om zaalvoetbal te kunnen kijken in de Lelie! Na enkele jaren werd duidelijk dat de levensvatbaarheid van drie verenigingen naast elkaar eigenlijk niet te doen was. Drie verenigingen en drie besturen die allemaal uit Eind jaren 70 kwamen de plannen om een zaalvoetbalvereniging in Akersloot op te richten. Veldvoetbal floreerde in de gehele regio en veel dorpen en steden kenden meerdere verenigingen. Vaak nog met een geloofscomponent: je had verenigingen die alleen op zaterdag speelden en verenigingen die de zondag prefereerden. Langzaamaan ontstond ook de behoefte aan varianten op het veldvoetbal, waarvan de edele zaalvoetbalsport er een van was. De zaalvoetbalsport was zich in de regio aan het ontwikkelen, waarbij vooral Alkmaar een aantal (grote) verenigingen telde. Geschiedenis Zaalvoetbal is in de jaren 30 van de vorige eeuw ontstaan in Argentinië en waaide in de jaren 60 over naar Nederland. Voor de Tweede Wereldoorlog werd 50 G4MGf S'KKRm# IfFffSLOQl GARAGE SlKKELBWS JMERStOOT RABOBANK AKERSLOOT

De Groene Valck - Akersloot | 2021 | | pagina 51