52. Voetbalvereniging s. v. Meervogels '31 Eén van de grootste verenigingen van Akersloot is ongetwijfeld voetbalvereniging s.v. Meervogels '31. Zoals de naam al doet vermoeden is de club opgericht in het jaar 1931, om precies te zijn op vrijdag 6 juli '31. Op die dag vond in café Verduin (De Vriendschap) de oprichtingsvergadering plaats, die werd bijgewoond door een 20-tal (katholieke) voetbalenthousiastelingen. Tijdens de vergadering, die werd voorgezeten door pastoor Wils, werd een bestuur gekozen en ook een naam voor de vereniging: R.K.V.V. Meervogels. (Deze naam wordt later nog een aantal keren gewijzigd, eerst in Meervogels, dan in R.K.S.V. Meervogels A, daarna in R.K.S.V. Meervogels '31 en nog later in de huidige naam s.v. Meervogels '31.) 3S portoer. ^Yïleeroogeto '31 Fragment van het briefpapier van Meervogels '31, beginjaren 50 De eerste jaren werd er op verschillende terreinen gespeeld, zowel aan de Hoogegeest als op de Buurtweg, totdat het kerkbestuur van de familie Kraakman een weiland kocht, eveneens aan de Buurtweg. Uiteindelijk zou deze plek voor de 'geel-zwarten' de thuisbasis blijven tot 1975. Tussentijds werd het complex tweemaal uitgebreid, eerst met een 2e veld, naast het hoofveld, en vervolgens een 3e (trainings)veld, aan de andere kant van de Buurtweg. In eerste instantie stond er een houten kleedkamergebouw op het complex. In 1959 werd deze ingewisseld voor een fraai stenen clubgebouw met 4 kleedkamers, een bestuurskamer, een scheidsrechtersruimte, een materialenhok en een snoephoek (waar je voor een dubbeltje - mijn zakgeld in die tijd - bij Dirk Pekel een rolletje drop kon kopen). Later, in 1968, kwam er ook nog een houten kantine bij. In de jaren zeventig moest het Meervogels-terrein plaatsmaken voor woningbouw (plan Binnengeest). De club verhuisde in 1975 naar de huidige locatie, Het oude complex aan de Buurtweg sportcomplex Cloppenburch aan de Boschweg. Op dit complex kreeg de club de beschikking over een prachtig clubhuis, een mooi kleedkamergebouw en vanaf 1988 ook een overdekte trainingsaccommodatie. In eerste instantie speelde het eerste elftal in competities van diverse katholiek voetbalbonden, totdat het in 1951 promoveerde naar de felbegeerde 4e klasse van de KNVB. Vanaf die tijd speelde het vlaggenschip overwegend in de 3e of de 4e klasse van de KNVB, hoewel er rond het millennium ook een periode is geweest waarin Meervogels 1 in de laagste klassen van de bond bivakkeerde. Meervogels heeft in zijn 90-jarig bestaan veel goede elftallen gehad. Het gaat te ver om deze hier allemaal te beschrijven. Voor één elftal maken we hierbij echter graag een uitzondering, niet omdat ik er zelf in speelde, maar omdat dit team als enige Meervogels-elftal op het allerhoogste niveau uitkwam. Het gaat hierbij om het Junioren 1-elftal dat halverwege de jaren zeventig actief was. In het seizoen 1973-1974 speelde het elftal, dat geleid en getraind werd door het duo Peter Putter en Piet van der Kolk, in de Hoofdklasse, het op één na hoogste niveau. Toen het na een beslissingswedstrijd tegen HSV kampioen werd, promoveerde het naar het hoogst mogelijke niveau voor juniorenteams op dat moment, de Interregionale Jeugdcompetitie. En zo kwam het dat Meervogels Junioren 1 van 1974 tot 1976 regelmatig competitiewedstrijden speelde tegen clubs als Ajax, Volendam, Haarlem, AFC'34, Elinkwijk, DOVO, RCH en UVV. Het eerste seizoen eindigde het elftal zeer verdienstelijk op een gedeelde 7e plaats. Het seizoen erna zou het helaas weer degraderen. 49 OPGERICHT 6 JULI 1931 AKERSLOOT SECR. S*OATr^/E-fc TEL. K 2513-456

De Groene Valck - Akersloot | 2021 | | pagina 50