oUHEto Een doorstart Henk Levering vertelt: "Een doorstart maken, hoe doe je dat voor een schietclub? Dat wisten we niet. We probeerden eerst te achterhalen of er nog geweren waren. Er bleken nog drie geweren op het gemeentehuis te zijn. Zowel de gemeente als de plaatselijke politie waren niet enthousiast over dit initiatief. We lieten de vereniging officieel maken en een oprichtingsakte met statuten opstellen bij de notaris en er kwam ook een huishoudelijk reglement. Toen kregen we volop medewerking van de gemeente en de politie. Via Kees Snip van de politie kregen we te horen dat de schietvereniging van Uitgeest ter ziele was en dat hun wapens in het gemeentehuis van Uitgeest lagen. Deze vereniging was ontbonden nadat ze in competitieverband hadden geschoten bij de schietclub in Castricum. Dit schieten verliep prima, maar op de terugrit door de polder werd er nog geprobeerd een haas te schieten en dat was uitgekomen. Toen de oprichting officieel rond was mochten we een wapenvergunning aanvragen en kwamen de wapens uit het gemeentehuis van Akersloot en Uitgeest bij ons terecht. We hebben toen een advertentie gezet in 'Het Witte Blaadje' en de toeloop van nieuwe leden was voldoende om te starten." Het schieten In het eerste bestuur zaten Frans Ruigewaard, Jan Rood, Cor Groen, Cor van der Vliet en Henk Levering. De vaste clubavond werd de dinsdag- en later de woensdagavond. De vrijdagavond was al langdurig volgeboekt met bruiloften. Al snel waren er dertig leden bij de vereniging en moesten er wapens worden bijgekocht. Er zijn ook leden woonachtig in Heiloo en Uitgeest. De vereniging heeft een collectieve wapenvergunning en schiet met een Flobertgeweer .22. Dit is een klein kaliber. Er wordt zittend of knielend 46 geschoten op een afstand van 12 meter, vijf maal per beurt op een kaart en dat vier maal op een avond, dus in totaal 20 schoten. Er zijn vier klassen of niveaus waarin wordt geschoten, namelijk de Ereklasse, A-, B- en de C-klasse. De leden zijn ook allemaal aan de beurt als baancommissaris. De contributie was in 1982 120,- per seizoen. Van 20.00 uur tot 22.30 uur wordt er in competitie geschoten, daarna is er tot 23.30 uur vrij schieten. Er wordt in competitieverband geschoten met andere verenigingen, zoals Limmen, Egmond en Bergen. In het weekend wordt er wel eens met een groep leden kleiduiven geschoten, maar dat ging buiten de vereniging om. Treffers en Missers Er verscheen toen regelmatig een informatieblad genaamd 'Treffers en Missers'. Wat feitjes uit dit informatieblad uit 1986: - Dirk de Haan meldt zich af voor een schietavond wegens deelname aan de Elfstedentocht. Deze schutter schaatst niet onverdienstelijk blijkt uit zijn prestatie, hij eindigt op slecht 27 minuten na Evert van Bentum en is daarmee de snelste Akersloter. - De wedstrijd tegen Limmen wordt verloren met 934 tegen 932 punten. - Dat de schietvereniging ook deelneemt aan de Sportweek en is vrijgesteld voor de onderdelen marathon en veldvoetbal. - Dat het afgelopen dinsdag erg gezellig was tijdens het schietavondje voor onze dames. - Dat mevrouw X dinsdag haar vizier duidelijk te hoog had, wat resulteerde in een prachtig schot midden op de lichtkap. - Dat de feestavond op zaterdag 24 mei wordt gehouden, als iedereen komt zal deze avond die van vorig jaar zeker overtreffen. Het logo van De Vrijheid ENTHOUSIASTE START SCHIETVERENIGING AKERSLOOT Vorige weck is in Akersloot de Schiet vereniging "De Vrijheid" weer nieuw leven ingeblazen. Na diverse jaren te zijn stilgelegd is na een oproep om nieuwe leden de vereniging weer bloei end van start gegaan. Op dinsdagavond wordt er in café de Vriendschap weer duchtig op los geschoten en deze tak van sport spreekt de mensen blijkbaar goed aan, want ongeveer vijf en dertig mensen hebben zich tot nog toe als lid opgegeven, een aantal dat nog zeker zal stijgen als meer mensen kennis hebben gemaakt met deze tak van sport. Er wordt geschoten op een af stand van 12 meter, een afstand die door de K.N.S.A. wordt gehanteerd. Mensen die ook interesse hebben in de wedstrijd schietsport die zijn van harte welkom op de dinsdagavond of zij kunnen zich in verbinding stellen met Frans Ruigewaard. de secretaris van de vereniging, zijn telefoonnum mer is 12641. De vereniging telt onder haar leden ook een aantal dames en na de eerste instructieavond is duidelijk gebleken dat er met de dames gedueht rekening moet warden gehouden. De dames schieten met hetzelfde kali bergeweer alleen het gewicht van hun wapen is minder.

De Groene Valck - Akersloot | 2021 | | pagina 47