Akersloot won schietwedstrijd 50. Schietvereniging De Vrijheid Om te weten hoe het begon met schietvereniging De Vrijheid moeten we bij Henk Levering zijn. Hij is één van de weinigen die nog weet van de (her)oprichting in 1983. Tijdens het biljarten van de biljartvereniging hoorde Henk van Jan Zweeris dat er ooit een schietvereniging in Akersloot was, in de periode dat Arie Verduin in het café zat. Volgens Jan Zweeris moesten de kogelvangers nog onder het podium van de grote zaal staan. Na het voorzichtig openbreken van het podium bleek dat te kloppen, de kogelvangers stonden er nog opgeborgen. Het eerste begin De exacte oprichtingsdatum is niet bekend maar we weten dat er in december 1967 een Hinderwetvergunning werd aangevraagd voor het schieten in café De Vriendschap van Arie Verduin. Maar de vereniging bestond al veel langer, er was vanaf 1958 tot 1974 al een schietvereniging in Akersloot. Ze schoten in het prille begin hun wedstrijden in café Roorda gelegen aan het Raadhuisplein. Maar ze verkasten al snel naar het café van Verduin aan de Kerklaan. Dat blijkt ook wel uit een krantenbericht uit 1967 waaruit blijkt dat de wisselbeker, na de jaarlijkse wedstrijd tegen de schietvereniging uit Limmen, voor de derde maal op rij werd gewonnen en in Akersloot mocht blijven. AKERSLOOT, Voor de tweede maal binnen één week kwamen de Akerstoter schutters naar zaal Verduin om een zo hoog mogeltfk aantal punten bü elkaar te schieten. Deze maal ging de strüd tegen rfp schietvereniging uit Limtncn. Jaarlijks strijden beide om een wisselbaker. Aker sloot behaalde voor de derde maal in successie het hoogste aantal punten. U61. ifgen 1148, Door dit resultaat blijft de vnsselbeker voorgoed in Akersïoter han- Deze toenmalige schietclub heette De Vrijheid, zoals vele schietverenigingen. Deze schietverenigingen keerden zich in de jaren vijftig massaal af van de toenmalige bond. Deze bond was gekoppeld aan het Nationaal Instituut Steun Wettig Gezag, dit was een soort nationale reserve. Toen kwam de KNSA (Koninklijke Nederlandse Schutters Associatie) en sloten vele verenigingen zich hierbij aan. Zo kwam de schietvereniging uit Akersloot aan haar naam en vele schietverenigingen uit die periode droegen vanaf toen die naam. Er zijn nog enkele scoringslijsten te vinden met schietresultaten uit de periode 1967 tot 1975. Er werd eenmaal in de twee weken in competitieverband geschoten in de Ereklasse, A-, B-, en C-klasse. Eind jaren zestig telde de vereniging rond de 30 leden. Er werd dan ook meegedaan aan een competitie tussen de verenigingen uit Heemskerk, Bergen en Egmond aan Zee. In de loop van de seizoenen wisselden de schietavonden van de vrijdag- naar de woensdag en uiteindelijk de maandagavond. De contributie was in 1973 fl 70,- per jaar en ieder lid ontving een lidmaatschapskaart. De winnaar werd 'Koningsschutter' genoemd. Enkele koningschutters uit die periode zijn: Jaar Koningsschutter 1969 G. Leijen Hzn 1970 P. Tijmes 1971 B. Leijen 1972 N. Terluin 1973 J. Kunnen 1974 P. van Opzeeland Deze laatste jaren werd het steeds moeilijker, het ledenaantal daalde. In juni 1974 was het gedaan met de vereniging en werden de drie verenigingswapens met munitie ingeleverd op het gemeentehuis. 45 VERKLARING 17 Juni 197^. Hierbij verklaart het gemeentebestuur van Akersloot, dat op 17 juni 1974 door da haar SCHUURMAN, Heertje, Wagnerlaan 50 te Akersloot onderstaande wapens en munitie tar gemeentesecretarie zijn Ingeleverd: flob.geweer, KK "Schei ben buche14<57 idem B.R.N.O., 69266 idem Anschutz, 84756 munitie 590 patronen. het Gemeentebestuur van Akersloot, a.t.s

De Groene Valck - Akersloot | 2021 | | pagina 46