Lions Club Akersloot Uitgeest en NL Doet 47. Lionsclub Akersloot-Uitgeest In Lionsclubs werken mensen uit de lokale gemeenschap op vriendschappelijke en vrijwillige basis samen om hulp te bieden daar waar dat nodig is. Primair voor de lokale gemeenschap, maar daarnaast via de overkoepelende organisatie Lionsclubs International ook vaak voor hulpverlening elders in de wereld. De hulp wordt verleend via fundraising maar ook door de handen uit de mouwen te steken. Over Lionsclub Akersloot-Uitgeest kunnen we niet veel meer vertellen dan dat de club is opgeheven in 2016. Hieronder twee voorbeelden van acties die door de Lionsclub georganiseerd zijn. Gift van Lionsclub Van de Lionsclub Uitgeest - Akersloot ontvingen wij een gift van euro 250,-. Door middel van een actie heeft deze serviceclub, met als doel materiele en immateriële dienstverlening, geld ingezameld voor een goed doel. Dit jaar mochten de historische verenigingen van Uitgeest en Akersloot dit bedrag in ontvangst nemen. De Historische Vereniging Oud-Akersloot is de Lions- club zeer dankbaar voor deze schenking. Stukje uit een van de nieuwsbrieven van onze vereniging uit 2013 Artikel uit De Castricummer van 2 maart 2011 Gerard Krom Gzn. 48. Akerslootse Reddingsbrigade In 1957 wordt het natuurzwembad van Akersloot geopend. Uit artikelen uit de regionale kranten blijkt dat 2 jaar later, in de zomer van 1959, een reddingsbrigade werd opgericht. p—mm Op 10 augustus van dat -- jaar had deze brigade reeds 43 leden, en op zondag 13 december waren de eerste officiële verenigingsactiviteiten: zwemprestatietochten over 1/ en 3 kilometer en demonstraties reddend zwemmen, waaronder een zeer spectaculaire demonstratie 'auto te water'. Tot ca. 1964 komen we diverse verslagen tegen van activiteiten waaraan leden van de Akerslootse Reddingsbrigade meededen. 42 Een groep leden van de reddingsbrigade UI tgaast/Akersloot - Op vrij- Aanvang 10,00 uur mei kof dag 18 maarl doel de lions Club fie of lbee. Korte introductie Li- mee aan de actie NL Doet ge ons Club, Hel vertonen van een organ beard door hei Oranje film, een glas wijn of fris en een Fonds. De Lions Club Akersloot- snertmaahijd mei roggebrood en Uitgeest nodigt 80 plussers uit spek Uitgeest en de gehele gemeen- Aanmelding b noodzakelijk, er te Castricum uit voor een gezel zijn geen kosten aan verbonden, lige ochtend in Vredeburg, Dus- Aanmelden bij Suze Nijman 072- seldorperweg 64 in Limmen 5052190 en Kees Kroone 072- Hel programma in grote lijnen; 5051701,

De Groene Valck - Akersloot | 2021 | | pagina 43