•TIMMETOOMl ligMKlHliliirf EHBO-vrijwilligsters bij het timmerdorp. V.l.n.r.: Marga Zoon, Joke de Wit en Corry Verduin. Zeer enthousiaste kinderen wordt zo het een en ander van de EHBO bijgebracht gedurende 3 maanden in de winterperiode. De leerkracht behandelt dan het theoretische deel en de EHBO-ster het praktische deel. Dit wordt met 4 kinderen tegelijk afgesloten met een examen. Heel spannend en super leuk. Kortom: EHBO is echt de moeite waard! Met dank aan Joke de Wit en Peter Velzeboer. Bram Stompedissel 46. De Zonnebloem De Nationale Vereniging de Zonnebloem is een Nederlandse landelijke vrijwilligersorganisatie die zich inzet voor ouderen en mensen met een lichamelijke beperking. De Zonnebloem kwam voort uit een in 1945 gestart radioprogramma en werd op 17 januari 1949 als Stichting De Zonnebloem opgericht. De oprichting van de afdeling Akersloot vond plaats in 1979 door enkele enthousiaste vrijwilligers onder voorzitterschap van Ger Kaandorp-Schoon. Het 40-jarig bestaan van de afdeling Akersloot werd woensdag 26 juni 2019 uitbundig gevierd met zo'n 60 genodigden, waaronder de burgemeester, wethouder, oud-voorzitters en vrijwilligers. In Akersloot worden de diverse activiteiten voor de doelgroep georganiseerd onder leiding van de huidige voorzitter Sjaan Verduin-Schut. Dit kan zijn een bezoekje brengen aan mensen die op zoek zijn naar gezelschap, omdat ze weinig buiten de deur komen. De vrijwilligers van De Zonnebloem bij het 40-jarig jubileum. Bovenste rij v.l.n.r.: Tiny Veldt, Hilda Molenaar, Connie Laan, Marion Schoon, Sjaan Verduin, Thea Overpelt, Els Woestenburg, Jörgen Koelemeij, Wil Kaandorp en Tiny Willemse. Onderaan v.l.n.r.: Corrie Kaptein, Elly Hollenberg, Karin Lijbers en Betty Verduin Ook worden er activiteiten georganiseerd zoals met een groepje mensen samen wat leuke dingen doen in 't Kruispunt of samen erop uit trekken om iets leuks te gaan doen. Boottochtje met de Claes Horn in het jubileumjaar 2019 Hier moet men denken aan een stukje wandelen, winkelen, een terrasje pakken, dierenpark of een theater bezoeken. Hier zijn veel vrijwilligers voor nodig en gelukkig staan er velen klaar om te helpen. Hans Oud DE ZONNE bloem 41 |K"WjjXgfiStMrJ BVSïSr*

De Groene Valck - Akersloot | 2021 | | pagina 42