Bij het gebouw werd in 1964 een woning gebouwd, waar wijkzuster Admiraal vele jaren met veel plezier heeft gewoond. Het Kruisgebouw aan de Simon Pauwelslaan De depothouder was de heer W. Buur, die daarachter aan het Julianaplein woonde. Het aantal zorgtaken door de Kruiszorg nam in de loop der jaren steeds verder toe. Naast de zorgtaken voor ouderen en zieken thuis was er ook een consultatiebureau voor zuigelingen en kleuters, een diëtiste, zwangerschapsgymnastiek, een verloskundige, enz. De beschikbare ruimte werd door al deze taken veel te klein. In overleg met de gemeente werd er een nieuw wijkgebouw gerealiseerd op de hoek van de Raadhuisweg en de Mozartlaan, het huidige Kruispunt. De wens was dit tegelijk met het vernieuwde Strammerzoom te realiseren, maar dat werd i.v.m. ingewikkelde regelgeving een paar jaar later. Eind Daarom tot slot de namen van enkele van de verpleegkundigen, die we tegenkwamen en die bij velen van u herinneringen zullen oproepen: Zr. Boots, Zr. Admiraal, Janny de Rooy-Zoon, Zr. Hendriksen, Petra Aukema, Marian van Leeuwen, Mw. Motzo en mw. Wiegerink. Gerard Krom Nzn. Dit resulteerde in de aankoop van een perceel grond van de gemeente aan de Simon Pauwelslaan. Een nieuw onderkomen werd op 5 januari 1959 geopend. Meester van der Holst, toenmalig hoofd van de St. Jacobusschool, had zich hiervoor bijzonder ingespannen. Een plaquette met zijn naam erop hangt als dankbetoon al jarenlang aan de wand in het Kruisgebouw. januari 1988 werd het nieuwe wijkgebouw officieel geopend door burgemeester N.PM. Schoof door het op een met strikken versierde weegschaal wegen van Kirsten Oud, de eerstgeborene in 1988. De werkruimte ging door deze verhuizing van 40 naar 160 m2, ruim voldoende voor alle uit te voeren taken. Er was zelfs een speciale wasplaats om de uitgeleende spullen schoon te maken. Het nieuwe gebouw kreeg in de volksmond de naam 'De Duiventil', dit naar de aparte vorm en de vreemde kleur blauw. In de loop der jaren hebben vele wijkverpleegsters, verloskundigen en ondersteunende mensen zich voor de zieken, jonge moeders en ouderen ingezet via deze mooie verenigingen. 39

De Groene Valck - Akersloot | 2021 | | pagina 40