212 op 14 november 1997. Naar zeggen was het in de kroeg een 'beruchte' feestavond, menig donor dronk na afloop een glaasje teveel. In november 1999 werden de regels veel strenger en mocht het niet meer in kroegen en dergelijke. De laatste bloedafname in De Vriendschap was in januari 2000. Het afnemen van bloed werd vanaf die tijd overgenomen door Sanquin. De donoren moesten voortaan naar Castricum. Mede i.v.m. de drastische terugloop van het aantal donoren kwam Sanquin met het voorstel de bloedafname weer in Akersloot te laten plaatsvinden. Dat gebeurde in De Lelie van januari 2005 tot Opstelling bloedafname in De Vriendschap, ca. 1990 februari 2011, maar het werd niet meer als voorheen. Na een paar jaar in Uitgeest is het nu weer om de week en Jan Visker de activiteiten en vanaf 1992 werd de in Castricum, waar nog steeds flink wat Akersloters algehele coördinatie door Nel Kerssens-Velzeboer trouw heen gaan overgenomen. Dat was nogal wat: de brancards Autotocht In het voorjaar van 1966 werd voor de 1e keer een autotocht voor slecht ter been zijnde ouderen en invaliden gehouden. Dit was het begin van een lange unieke traditie die tot op heden nog steeds bestaat. Het enige verschil is dat het, i.v.m. concentreren op kerntaken, vanaf 2019 niet meer onder de vlag van het Rode Kruis gebeurt. De laatste 30 jaar wordt deze activiteit getrokken door Margriet Velzeboer-Schoon. Van tevoren gingen enkele enthousiaste mensen, waaronder Piet Woestenburg, Theo Kaptein en Jan Zoon vieren een jubileum als bloeddonor moesten per gemeentewagen uit Limmen gehaald worden en in De Vriendschap worden geplaatst. Daarnaast het regelen van de vele vrijwilligers, bloedschudders (die de flessen vasthielden tijdens de afname en schudden), EHBO-ers en koffieschenkers. Het was een heel spektakel. En altijd even druk. Ook werd er een keurig overzichtje bijgehouden van het aantal donoren per afnameavond. Het record was Opsteken tijdens een autotocht m

De Groene Valck - Akersloot | 2021 | | pagina 38