Helpt Ons In het begin dacht men van hoger hand dat de drie verenigingen wel samen konden, maar dat ging toen en nu nog steeds niet lukken. In 2015 ging de Veiligheidsregio Noord-Holland Noord (VRNHN) als laatste in Nederland over tot regionalisatie. Dit betekende het einde van de gemeentelijke brandweer. Brandweer Akersloot werd één van de 52 brandweerposten die de VRNHN rijk is. Om de vergoedingen te krijgen voor jaarvergaderingen en jubilarissen moest de vereniging officieel worden vastgelegd bij de notaris. Artikel 2 van de statuten luidt: 38. Herwonnen Levenskracht Herwonnen Levenskracht was een katholieke vereniging, die zich landelijk inzette voor het bevorderen van de volksgezondheid en het bestrijden van volksziekten, met name tuberculose, een ziekte die veel voorkwam in de 20e eeuw. De vereniging, die bestond van 1913 tot 1984, was verbonden aan diverse katholieke vakbonden. De vereniging had een eigen sanatorium, Berg en Bosch, dat was gevestigd in Apeldoorn, later in Bilthoven. Na de oprichting van Herwonnen Levenskracht in 1913 werden vele plaatselijke comités opgericht, die inzamelacties organiseerden om geld voor het fonds HL bijeen te brengen en plaatselijk voor de zieken te zorgen. Ook in Akersloot De vereniging wordt geleid door een bestuur bestaande uit: voorzitter, secretaris, penningmeester en twee bestuursleden. Alle activiteiten zoals benoemd in Artikel 2 worden bekostigd uit de contributie die de leden betalen. Al deze activiteiten zorgen ervoor dat er een goede onderlinge band is. Deze is ook nodig voor het optreden bij incidenten en het verwerken van de soms nare gevolgen daarvan. Een kleine afsplitsing is de club 'Goud van Oud'. Dit zijn leden die zijn gestopt bij de vrijwillige brandweer, maar nog steeds samen met hun partners activiteiten ondernemen. in werd zo'n plaatselijk comité opgericht, en wel 1919. Hierbij was een belangrijke rol weggelegd voor de kort daarvoor opgerichte plaatselijke afdeling van de R.K. Volksbond. In een artikel uit Ons Blad, Katholiek Nieuwsblad voor N-H, van 10 april 1919 kunnen we een verslag lezen van de enkele dagen daarvoor gehouden HERWONNEN LEVENS KRACH I f fl LEVENS REDDEN Affiche, ontworpen door de Bergense kunstenaar Matthieu Wiegman, omstreeks 1925 ledenvergadering van de R.K. Volksbond, afdeling Akersloot. In dat artikel lezen we dat tijdens die vergadering ook een plaatselijk comité van Herwonnen Levenskracht werd opgericht. Men geeft daarover de volgende aanvullende informatie: "Op uitnoodiging van het bestuur waren eenige bestuursleden der propagandaclub te Uitgeest uitgenoodigd op deze vergadering. Na een korte uiteenzetting door een der heeren, omtrent doel en streven dezer vereeniging, gaven zich 14 leden op. Bravo." Het comité begon Het Intdige bestrnr blijkbaar zeer enthousiast, want half juli 1919 staat in dezelfde krant het volgende stukje: "AKERSLOOT. Ton Dekker "Herwonnen Levenskracht" 32 Artikel 2 1, Het doel van de vereniging is het bevorderen en aanhalen van sociale contacten tussen brandweervrijwilligers onderling en hun partners. Zij tracht dit doel onder meer te bereiken door: a. het organiseren van feestavonden; b. het organiseren van een driedaags weekend weg, eenmaal in de twee jaar, bij voorkeur in het derde weekend van de maand mei;— het aandacht schenken bij geboorte, huwelijk, jubilea en overlijden van leden, hun partners en oud-leden van de vereniging.

De Groene Valck - Akersloot | 2021 | | pagina 33