januari in Akersloot. In 1942 is dominee van Mullem de voorzitter, Trien Timme de secretaris en Marie de Jong penningmeester. uiMVSun. In het informatieblad van de kerk van dat jaar lezen we het volgende terug: "Dat er in 1939 een zeer geslaagde gewestelijke dag is geweest. Een dergelijke dag kon in 1940 helaas door de oorlog niet doorgaan. De VC.J.B. heeft zorg voor clubwerk, ook voor de lichtbeeldenavonden. Steun deze beweging dus met uw donaties (giften). De jongeren zullen in de toekomst ook de kerkontvangst vormen. D.w.z. zij zien uit welke vreemden er zijn en informeren dan naar naam en woonplaats." In de oorlog bloedde de bond dood, mede door het vertrek van de stimulerende dominee. Wat ook meespeelde was dat er regelmatig jongeren werden opgeroepen voor de Nederlandse Arbeidsdienst, waardoor er geen bijeenkomsten meer werden gehouden. Frans Zonneveld 30. Vrijzinnig Christelijke Jeugd Centrale De hiervoor genoemde VC.J.B. was een onderafdeling van de Vrijzinnig Christelijke Jeugd Centrale, de VC.J.C. Na de Tweede Wereldoorlog werd in Akersloot een plaatselijke afdeling van de VC.J.C. opgericht. De initiatiefnemer hiertoe was dominee van Santen. De activiteiten van de centrale bestonden uit jongerenbijeenkomsten met gezang, discussies over het geloof en allerlei politieke onderwerpen, wandelingen en het doen van spelletjes. Daarnaast werden vakantiekampen georganiseerd. De eerste was in 1949 naar Nunspeet. Jaap Zweeris weet nog dat hij met de trein hiernaar toe ging, begeleid door de dominee. Latere bestemmingen van de vakantiekampen waren Appelscha, Drachten, Schin op Geul en de Belgische Ardennen. De eerste jaren waren de kampen niet gemengd, dus aparte jongens- en meisjeskampen. Later werd dit losgelaten. Op deze vakantiekampen kwam je jongeren uit heel Nederlands tegen. Frans Zonneveld Affiche van de V.C.J.C. 31. Nederlandse Vereniging tot Afschaffing van Alcoholhoudende Dranken In de 19e eeuw werd de (landelijke) Nederlandse Vereniging tot Afschaffing van Alcoholhoudende Dranken (kortweg De Blauwe Knoop) opgericht. De vereniging richtte zich tegen het gebruik en misbruik van sterke drank. De vereniging had vele plaatselijke afdelingen, zo ook in Akersloot. Als enig bewijs hiervoor vonden we tussen allerlei paperassen een brief van de Afdeling Akersloot der Nederlandse Vereniging tot Afschaffing van Alcoholhoudende Dranken. De brief was gericht aan het kerkbestuur van de Nederlands Hervormde Kerk. Het is onbekend wanneer de brief geschreven werd, waarschijnlijk ergens in de jaren twintig van de 20e eeuw. Dit affiche is een bekend voorbeeld van de antialcoholcampagne aan het begin van de 20e eeuw 26 20 Dec. 10 uur, Domina Thomsen. 21 Dec 8 uur, V.C.J.B. naar Castricum. 25 Dec. 101/2 uur, Alkmaar, verwarmde consistorie Grote Kerk, Ds. van Mullem. 6 uur, Akersloot, Godsdienstoefening, Ds. van Mullem. 7'4 uur, Kerstfeest Kogerpolder, met Lichtbeelden. 26 Dec. 91/2 uur, Oudorp, Ds. van Mullem. 7 uur, Kerstfeest in Akersloot-Dorp, met Lichtbeelden. 27 Dec. GEEN GODSDIENSTOEFENING. 7 uur, Kerstfeest te Limmen, met Lichtbeelden. 31 Dec. 6 uur, Limmen, Ds. van Mullem. half acht, Akersloot, Ds. van Mullem. Vergadering van Kies college. 1 en 3 Jan. GEEN DIENSTEN. 10 Jan. 7- uur, Akersloot, Ds. Hanneman van Uitgeest. 17 Jan. 9!/2 uur, Limmen, Ds. van Mullem. 11 uur, Akersloot, Ds. van Mullem. 1 18 Jan. V.C.J.B. 19 Jan. Begin der Catechisaties. 22 Jan. Begin der Catechisaties in Kogerpolder en Limmen. VRIJZINNIG CHRISTELIJKE JEUGD CENTRALE „ACH, VADER! NIET MEER!"

De Groene Valck - Akersloot | 2021 | | pagina 27