was het gemeentebestuur van het toen nog zelfstandige Akersloot van mening dat het jongerencentrum moest blijven bestaan en stemde in met de bouw van een nieuwe 'De Toekomst', mits in bestaande vorm. En zo werd er geld uitgetrokken om een nieuw gebouw neer te zetten op dezelfde plek." Het nieuwe pand werd in mei 2002 door Akerbouw B.V casco opgeleverd, een gebouw dat voldeed aan de laatst geldende veiligheids- en geluidseisen. De vrijwilligers van de Storey Club leverden vervolgens een geweldige prestatie door de inrichting van het gebouw voor hun rekening te nemen. Ruim 50 jaar na de oprichting is de Storey Club nog steeds springlevend. Inmiddels worden er ook activiteiten voor de jeugd onder de 16 georganiseerd en is de club naast de traditionele vrijdagavond ook geopend op dinsdag-, woensdag- en donderdagavond. Akersloot mag trots zijn op deze jeugdvereniging. De Storey Club is al jaren een grote meerwaarde voor het dorp. Aan jongeren wordt ruimte gegeven om zich te ontplooien en ervaringen op te doen die hen in hun latere leven goed van pas komen. Gerard Krom Gzn. in 1969 hoog op de nationale hitlijsten stond. In Cuby's Inn werd blijkbaar veel bluesmuziek 'gedraaid'. Om een beeld te krijgen van Cuby's Inn volgt hieronder een citaat uit de Groene Valck van 2018, waarin het levensverhaal van Hein Dil verteld werd. Hein vertelde daarin het volgende over Cuby's Inn: "In mijn jeugdtijd was er ook nog sprake van een scheiding tussen katholiek en protestant. Zo was er in Akersloot de Storey Club voor de katholieke jeugd en achter de kleuterschool 'Onder de beuk' stond een klein keetje dat de naam Cuby's Inn droeg. Daar zat de protestantse jeugd, hoewel daar ook wel katholieke jongeren kwamen, daar zat het langharig tuig. Bij Cuby's Inn, aan de Waterzijde, was ik veel te vinden. Op vrijdag- of zaterdagavond daar eerst een kop koffie drinken en een joint roken en vandaar met een groep jongeren naar het café van Jan van Weeren. Er werd destijds schande van gesproken dat in Cuby's Inn joints werden gerookt. Mijn moeder zei: "Ik weet dat jij ook joints rookt, maar zeg het alstublieft niet tegen je vader, want dan wordt hij heel boos Na een aantal jaren aan de Waterzijde is Cuby's Inn verhuisd naar een leegstaand lokaal van de Lucasschool. Hier heeft de vereniging niet lang 'ingewoond'. Ongeveer een jaar later viel het doek. 28. Jongerenvereniging Cuby's Inn Gerard Krom Gzn. Toen de gemeente Akersloot in 1973 een lijst opstelde van de toenmalige verenigingen van het dorp, werd op die lijst ook Cuby's Inn vermeld. Cuby's Inn werd eind jaren zestig opgezet door Henk Kooij, die dit deed namens de Kerkenraad van de 29. Vrijzinnig Christelijke Jongeren Bond De landelijke Vrijzinnig Christelijke Jongeren Bond (VC.J.B.) werd opgericht in 1919. De bond richtte zich op jongeren vanaf 18 jaar. Door het beleggen van bijeenkomsten, die deels een gezellig en deels een serieus karakter droegen, trachtte men de band tussen de kerk en de jongeren te verstevigen. De bond had vele lokale afdelingen, zo ook in Akersloot. Nederlands Hervormde kerk. Deze raad was destijds van mening dat er in Akersloot (te) weinig vertier was voor de plaatselijke jeugd. Daarom werd dhr. Kooij verzocht om daar namens de kerk verandering in aan te brengen. Uiteindelijk leidde dit tot het opzetten van ontmoetingsruimte Cuby's Inn. De naam Cuby's Inn verwijst overigens naar de populaire bluesband Cuby the Blizzards, wiens nummer Appleknockers Flophouse In het kerkblad 'Tot Opbouw Onzer kerk', dat in december 1936 verscheen, staat bij de kerkdiensten verschillende malen V.C.J.B.' in de agenda vermeld. Op 21 december is er voor de leden van deze bond een kerkdienst in Castricum en op 18 Nederlandse Hervormde Kerk 25 Jongerenbeweging Akersloot af4. Zuid-Soherner Jeugdvereniging "De Eut» Storey-klu® Speeltuinvereniging Akereloot Cuby's Inn Welpen Verkenner* BECPPTARTAAJ' H. ren Veen, Bookol 25, peet Alkmaar P.H.M. Oud, Zuidervaart 7» poet Stompe toren Mevr. J.M. Vaalburg-Jansen, Zuidervaart 69, post Stonpetorea ïh.B. Putter, Julianaweg 15, Akereleot W.a.H, Veldt, Startingarweg 42, Akereleot B.C. Kooij, Prins Bemhardlaan 24, Akereloot Mej. h. Broereen, Julian&plein 10, Akereleot P. ven Beer, Middelvsg 156. Uitgeest AKERS LOO T

De Groene Valck - Akersloot | 2021 | | pagina 26