Het ging niet echt makkelijk in het begin en men ging van start met een lege kas. "De bezoekers kwamen rechtstreeks uit de kerk en hielden zich bezig met praten, dammen of biljarten. Zij namen een glaasje fris, een kop koffie of aten een gevulde koek. Dat was het vertier voor de jeugd", aldus Ben Mijnders. Het roer moest om. De nieuwe club wilde ook het andere lokaal op de bovenverdieping in gebruik nemen en kreeg van de kerk daarvoor toestemming. plaatsvinden. Nadat het gebouw een half jaar gesloten was geweest vanwege de verplichte verbouwingen in verband met de nieuwe veiligheidseisen werd het pand in 1978 feestelijk heropend door burgemeester de Sonnaville. De Storey Club wilde de lokalen beneden in eigen beheer opknappen om daar de dans- en muziekavonden te houden, want dit was van 'levensbelang'. De gemeenteraad en diverse politieke partijen waren de Storey Club goedgezind, de gemeente betaalde de kosten." In 1972 kreeg de Storey Club een drankvergunning. Hiervoor moest men wel het plafond verhogen en een brandtrap plaatsen. De Storey Club kon nu ook dansavonden organiseren, hetgeen met name na 1975 veelvuldig gebeurde. 1977 was een moeilijk jaar. Er werd flink verbouwd, de club kreeg een nieuwe bar, centrale verwarming en een nieuwe vloer. "N et voordat de verbouwing klaar was, kwam de gemeente met een vernietigend rapport over de brandveiligheid. Er moest opnieuw worden geïnvesteerd in het elektriciteitsnet, een nieuwe brandtrap en een nieuw plafond. Door zelfwerkzaamheid kon men een flink deel van de kosten dekken. De gemeente sprong bij in de kosten, maar de Storey Club moest zelf het grootste deel opbrengen. Een aantal acties moest het resterende bedrag bijeen gaan brengen. Een andere tegenvaller was dat er op de bovenverdieping geen dans- of muziekavonden meer mochten De Storey Club in 2008 plaats. "Op 2 februari 1989 ging de Storey Club weer open in het pand 'De Toekomst'. Wethouder Willem Veldt verrichtte namens de gemeente de opening van het nieuwe onderkomen." Het nieuwe bestuur ging voortvarend te werk en organiseerde thema-avonden, zoals politieke bijeenkomsten, jeugddisco-avonden, een cabaretavond en uiteraard de muziekavonden met bandjes." Gaandeweg werd steeds duidelijker dat ook het 'nieuwe' onderkomen in deplorabele staat verkeerde. "In 1999 Met wat financiële steun van de kerk kon men de boel opknappen. De jeugd ging voortvarend te werk; de stenen tussenmuur werd gesloopt, het oude elektra uit de jaren dertig werd vervangen en er werd driftig geschilderd. Men ging in het begin nog onder de naam 'Loop-in' door het leven, maar al spoedig werd de naam veranderd in 'Storey Club'. Dit is een combinatie van 'storey' (etage) en 'story' (verhaal) en dat laatste vooral omdat er in het dorp allerlei verhalen gingen over wat er allemaal wel niet gebeurde. In september 1968 werd de 'Storey Club' officieel als jongerenvereniging vastgelegd. Men had op dat moment al 68 leden. De naamsverandering was ook om duidelijk te maken dat er geen binding meer was met de voormalige 'loop-in'. De Storey Club was een club voor iedereen geworden. Na maanden van klussen was op zaterdagavond 19 oktober 1968 de officiële opening." Een jaar later werd het gebouw en de omliggende grond door de gemeente aangekocht. "In 1987 kocht de gemeente café 'De Toekomst' om hier de Storey Club onder te brengen. De oude kaasfabriek 'De Hoop', waar de Storey Club al die jaren had gezeten, werd gesloopt. Op deze plek moest het nieuwe Wilhelminaplein met de nodige appartementen komen. Dit was voor Ben Mijnders het moment om ermee te stoppen. 20 jaar van verbouwen en onderhandelen met kerk en gemeente om het beste voor de jeugd eruit te halen mogen niet worden onderschat." Er volgde een lange periode van verbouwen en verhuizen, ook vond er een soort heroprichting

De Groene Valck - Akersloot | 2021 | | pagina 25