27. Jongerenvereniging Storey Club In 2018 bestond jongerenvereniging Storey Club 50 jaar, een jubileum dat groots gevierd werd. Dat de vereniging dit jubileum mocht bereiken was voor een groot deel te danken aan Antoon van den Berg, die van 1939 tot 1964 25 jaar lang pastoor was van de parochie Sint Jacobus Major te Akersloot. Op de website van de parochie lezen we het volgende over hem: "Zijn pastoraat hier begon met een vliegende start: de aankoop door de parochie van de oude, leegstaande kaasfabriek. Het doel van deze aankoop was de huisvesting van alle jeugdverenigingen, een naaischool, een kleuterschool, die overigens helemaal nog niet bestonden dus van de grond af opgebouwd moesten worden. Op 1 mei 1940 werd het jeugdhuis officieel in gebruik genomen met veel toespraken, lovende woorden e.d. De lovende woorden waren heel terecht, want in betrekkelijk korte tijd was er heel wat van de grond gekomen. Vóór die tijd was er al gesproken over de noodzaak van al deze voorzieningen, maar tot daden was het niet gekomen." Wat volgde was een ongekende en onvoorstelbare periode met vele activiteiten voor de katholieke jeugd van Akersloot. De Storey Club vlak voor de sloop in 1988 In 1961 ontstonden de zogenaamde 'loop-ins', aanvankelijk nog 'gescheiden', dus een voor de katholieke jongens en een voor de meisjes. Geheel volgens het tijdbeeld van de jaren zestig werden de 'loop-ins' enkele jaren later toegankelijk voor de Akerslootse jongeren van beide geslachten. Vanaf oktober 1966 konden de 'loop-in' jongeren gebruik maken van het voormalige bibliotheeklokaal op de benedenverdieping van de voormalige kaasfabriek aan de Julianaweg. De tweede persoon die ontzettend veel betekend heeft voor de Storey Club was Ben Mijnders. In het artikel '50 jaar Storey Club' (zie De Groene Valck van 2018) lezen we het volgende over hem: "In 1967 werd Ben Mijnders door een aantal jongeren gevraagd om in het bestuur te komen van de 'loop-in' jongeren en dat deed Ben. Hij werd uiteindelijk voorzitter van een nieuw te vormen jeugdvereniging. In december van dat jaar ging het kerkbestuur akkoord. Ben Mijnders en Wim Kaandorp (conciërge jeugdgebouw) werden benoemd als jeugdvertegenwoordigers, en Ben Mijnders, Jaap Koopman, Marrie Velzeboer, Tini Zoon, Ben Kerssens en Ineke de Groot vormden het eerste bestuur. 23

De Groene Valck - Akersloot | 2021 | | pagina 24