November Provincie zet stop op bouwplannen Akersloot Zuid III. De Provincie wil d.m.v. een nieuwe omgevingswet straks zo veel mogelijk voorkomen dat er in het buitengebied woningen bijkomen, dit om karakteristieke landschappen te beschermen. Dit betekent dat de woningbouw ten noorden van de Sluisweg, tussen de Geesterweg en de Startingerweg, niet zal doorgaan. Stichting Alkmaardermeer en omgeving is tegen windturbines. De Stichting is van mening dat in de natuurgebieden binnen en rondom de gemeenten Castricum en Uitgeest geen ruimte is voor windturbines. Brandweermannen koninklijk onderscheiden. Vijf brandweer mannen ontvangen een koninklijke onderscheiding voor hun jarenlange inzet. De actieve brandweermannen Ton Dekker, Gerard Swart, Vincent Tiebie en Thom Groot ontvangen hun onderscheiding op gepaste wijze uit handen van burgemeester Toon Mans. Ze worden allen benoemd tot Lid in de Orde van Oranje Nassau. Ook Rob Admiraal wordt benoemd. Hij nam vorig jaar afscheid van het brandweerkorps en ontvangt de onderscheiding bij hem thuis. Zelfs de stamtafel van Café De Vriendschap wordt geveild. Na twee kijkdagen wordt de complete inboedel van het café digitaal geveild. Henk en Riet Levering waren veertig jaar de drijvende krachten achter De Vriendschap, maar ze gaan genieten van hun pensioen. Het nieuwe boek van Mary Schoon, 'Sterker dan de wind', is verschenen. Mary heeft voor deze roman veel onderzoek gedaan naar het leven in en rond de molens en het drooghouden van de polders. Daardoorheen weeft ze het verhaal van twee jonge geliefden die met allerlei tegenslagen te maken krijgen. December In het voormalige Café-restaurant De Vriendschap komen elf koopappartementen. Het uiterlijk van het pand blijft grotendeels gehandhaafd. De oplevering is in 2021. Er is onder de inwoners van de gemeente Castricum beroering ontstaan over de tariefsverhoging voor afvalstoffen. Men moet per leging gaan betalen, wat tot veel protesten leidt. De gemeenteraad heeft nu besloten om het tarief te verlagen. Komend jaar betalen meerpersoonshuishoudens 6,25 i.p.v. 9,40 voor het legen van een restafvalcontainer. Ludo Tiebie 142

De Groene Valck - Akersloot | 2021 | | pagina 143