31 Juli De plannen voor het bouwen bij jachthaven Laamens worden aangepast. Er komen niet 106 maar 90 woningen op de plek van de jachthaven. De bestaande bebouwing zal verdwijnen. Voetgangers en fietsers moeten voortaan bij een kaartautomaat een kaartje kopen voordat ze het pontje bij Akersloot opgaan. Hierdoor wordt de pontbaas ontlast en de vertragingen zullen tot het verleden behoren. Augustus De kermisattracties blijven helaas weg. Wel wordt er bij café 't Achterom coronaproof kermis gevierd. September Geen Rock Roll Weekend met verenigingsmarkt, oldtimershow en solexrace. Door corona gaan deze activiteiten dit jaar niet door. Dit wordt gemeld door het nieuwe bestuur van de stichting. De historische verenigingen van Akersloot, Castricum, Limmen en Uitgeest hebben samen een Fiets- of wandelrouteboekje in het kader van 75 jaar bevrijding gemaakt. De tocht voert langs diverse locaties in de vier kernen. Het boekje is verspreid in een oplage van 5000 exemplaren. In het weekend van 12 en 13 september zijn er exposities en wordt ook de gezamenlijke documentaire vertoond. Geen Rock Roll Weekend Twee personen zijn door de selectie gekomen: Jan Kombrink en Theo Pepping mogen deelnemen aan de finale van het Open Nederlands Kampioenschap Poker. Zij zullen op 4 en 5 september hun pokerskills mogen tonen. Nieuw asfalt voor Boekel. De aannemer Ballast Nedam voert namens de gemeente Castricum de werkzaamheden uit. De asfaltwerkzaamheden vinden uitsluitend overdag plaats. De weg is gedurende een week lang dag en nacht afgesloten. Plannen voor opknapbeurt recreatieterrein De Hoorne. Diverse verbeteringen aan en om het terrein van De Hoorne zijn voor 2021 gepland. De Hoorne is gelegen aan het Alkmaardermeer. De kosten zijn begroot op 4,5 ton. Grootschalige woningbouwplannen van Akersloot Zuid III gepresenteerd. De gemeente Castricum en Akersloot Zuid III BV hebben een intentieovereenkomst getekend. Daarmee is het startsein gegeven voor de ontwikkeling van het gebied. Oktober De zeilen worden weer gestreken. De herfst heeft inmiddels zijn visitekaartje afgegeven. De boten worden tot het voorjaar in de winterberging gezet. Daardoor grote drukte in haven van de Alkmaarse Roei- en Zeilvereniging. Gemaal 1879 draait weer na dertig jaar rust. Het monument is weer tot leven gekomen. Nu heeft het Hoogheemraadschap het gemaal nodig om bij langdurige hoosbuien het overtollige regenwater af te voeren. 141 Beste inwoners, Begin dit jaar luidden we de noodklok, een nieuw bestuur en nieuwe vrijwilligers waren nodig om de editie van 2020 mogelijk te maken. Tijdens de eerste bijeenkomst kwamen er bijna 100 aanwezigen en deze hebben zich aangemeld als potentieel bestuurder of vrijwilliger. Daarna zijn we in klein comité bij elkaar geweest. We hadden u dan ook kunnen melden dat we enorm blij zijn met een nieuw bestuur en zoveel enthousiaste vrijwilligers. Het zou een hele uitdaging zijn geworden, maar de wil om ook dit jaar gewoon een Rock 'n Rollstreet te hebben, was er zeker. Helaas wij moeten toch bekend maken dat de editie van 2020 niet door kan gaan. Het coronavirus heeft ervoor gezorgd dat Kermis Akersloot, het Ringsteken en Rock'n Rollstreet 2020 niet door kunnen gaan. Maar gelukkig hoeft van dit uitstel geen afstel te komen. We gaan deze tijd gebruiken om de zaken van het oude bestuur goed over te dragen aan het nieuwe bestuur. En dan in 2021 in ons mooie dorp gewoon weer een Kermis Ringsteken en Rock'n Rollstreet te kunnen organiseren!

De Groene Valck - Akersloot | 2021 | | pagina 142