Maart Het coronavirus. Senioren genieten van lekkere soep in 't Kruispunt Akersloot. Het Kookteam wil niet bij de pakken gaan neerzitten. De dames brengen de zelfgemaakte soep bij de deelnemers aan huis, en natuurlijk wordt op gepaste afstand een praatje gemaakt. Door corona gaat het dorpsleven flink op de schop. Uit eten lukt niet meer, geen boeken meer lenen bij de bibliotheek. Gesloten zijn de kappers, fitness en de fysiotherapie. De winkels zijn beperkt toegankelijk. De sporthal is dicht en er wordt vrijwel niet gevoetbald en gehandbald. Hotel Van der Valk Apart kapsalon DIO drogist Melker fietsenwinkel Fotoclub schenkt winterfoto's met dorpse taferelen. Als dank voor het exposeren in Strammerzoom heeft de fotoclub twee winterfoto's geschonken. Op 85-jarige leeftijd is Theo Visser overleden. Hij genoot vooral bekendheid als de man achter de Oude Knegt, de korenmolen die tot twee keer toe onder zijn leiding werd herbouwd. Eerst door een ingrijpende herbouw en later na een fatale brand. Veldt's Toko na 27 jaar dicht. Eigenaar Willem Veldt is inmiddels 78. Wegens gezondheidsklachten is de zaak definitief gesloten, een gemis voor Akersloot. Belangengroep Flexwoningen is strijdvaardig. De belangengroep grijpt alle middelen aan om zich tegen de beoogde locaties van de units te verzetten. Ook in Castricum is er nog geen besluit over een locatie genomen. April Het gemaal op Dorregeest staat in de steigers. Bij een periodieke controle is geconstateerd dat er twee omvangrijke gebreken waren. Een tandwiel van de aandrijving moet worden vervangen en het dak is aan restauratie toe. De panlatten en bevestiging zullen worden vernieuwd. Een nieuwe huisarts. Huisarts Chester vestigt zich aan het Churchillplein. Huisarts Chester Er komen dranghekken bij de Klaas Hoorn- en Kijfpolder. Door het mooie weer en de lockdown wordt een grote toeloop van wandelaars verwacht. De toeloop valt mee en na enige tijd verdwijnen de hekken weer. Volle stalling, leeg kampeerveld. Een zonnig Paasweekend met prachtig lenteweer, maar een paasweekend zonder toeristen aan de kust. "Het is spookachtig leeg," zegt campinghouder Gerard Swart. Met Pasen gesloten? 139 direct sloppc illi'ilipl'slf spreiding 1. Gebruik van een winkelmandje is verplicht. Is er even geen mandje? Dan vragen we je om buiten de winkel te wachten 2. Ontsmet de handgreep voor gebruik 3. Houd 1,5 meter afstand: Buiten en in de winkel 4. Kom zoveel mogelijk alleen 5. Kom niet naar de winkel als je verkouden bent/griepklachten hebt 6. Doe doelgericht boodschappen en koop niet meer dan je nodig hebt 7. Volg altijd de aanwijzingen op van het personeel 8. Betaal contactloos (pin/mobiel) In verband met het coronavirus en de aangescherpte maatregelen hanteren wij 1 klant per keer in de winkel. Graag buiten wacht tot u aan de beurt bent. Bij voorbaat dank. Geliled gesloten

De Groene Valck - Akersloot | 2021 | | pagina 140