roniek 2020 Januari Ajax, PSV, Feijenoord en titelverdediger AZ., er zijn weer topteams vertegenwoordigd op het Boardingtoemooi 2020, dat plaatsvindt in Sporthal de Lelie. De Historische Vereniging Oud-Akersloot heeft een mooie selectie gemaakt uit de rijke beeldbank met foto's van vroeger, ditmaal van operettevereniging Amicitia. De tentoonstelling is te zien in de bibliotheek. 'De nieuwe burgemeester'. ,Dit is de titel van een uitvoering door de 100-jarige toneelvereniging St.Willibrordus uit Akersloot. Een toneelspel over Akersloot met herkenbare personages. De muzikale ondersteuning is van het Aquariuskoor. Het geheel vindt plaats in de St. Jacobuskerk. "Het raakt mij nog steeds als ik eraan denk wat het Joodse meisje is overkomen." Dit beeld heeft Jaap Zweeris (86) nog steeds voor ogen. Hij is zeven jaar als de Tweede Wereldoorlog uitbreekt en raakt bevriend met een jonge Duitse soldaat. Aan het eind van de oorlog verliezen ze elkaar uit het oog. Jaren later komt Jaap achter zijn verblijfplaats en ontstaat er een briefwisseling. Over deze verhalen staat een mooie publicatie in de krant. Het bestuur van Rock Roll Street treedt grotendeels af. Er worden nieuwe vrijwilligers gezocht. Tijdens een drukbezochte informatiebijeenkomst melden vele vrijwilligers zich aan en wordt een nieuw bestuur geformeerd. Februari Plan Raadhuisweg Akersloot de politiek in. Het betreft een gebouw met 8 appartementen, 3 woonlagen, 17 parkeerplaatsen en 8 bergingen. Het bouwterrein (de voormalige winkel van Nederveen) is gelegen naast supermarkt Deen en ligt al vele jaren braak. Flexwoningen; een gevoelig plan in de dorpskernen Akersloot en Castricum. De gemeenteraad heeft de locaties vrij gegeven voor 80 prefab flexwoningen. voor statushouders, jongeren, gescheiden ouders en andere personen die met spoed woonruimte nodig hebben. De volgende locaties zijn in beeld: een terrein bij de Castricummerwerf en in Akersloot de Hoogegeest/ Hoornselaan en de Roemersdijk. Nog geen flexwoningen op de Roemersdijk Op fietssafari door Oeganda. Jan Veldt toog eind 2019 met vier vrienden naar Oeganda om daar te fietsen met de mountainbike. Een boeiend verhaal met filmverslag in de bibliotheek van Akersloot met als doel de sponsoring van een aantal scholen in Oeganda. Waterplanten verstoren de pleziervaart. De snelle aangroei van waterplannen geeft veel overlast aan de pleziervaart. Er wordt regelmatig gemaaid met een maaiboot, maar er moet een structurele oplossing voor komen. Mogelijk is verdieping van het meer een optie. 138

De Groene Valck - Akersloot | 2021 | | pagina 139