Zij vonden deze in Ingrid Krom, Truus Tromp, Inge Kerssens, Marije van Dijk en Han Kerssens, die het werk wilden voortzetten en een nieuw bestuur vormden. Met startgeld van Doorstroom ging de nieuwe stichting De 2e Ronde op 17 juni 2000 verder. De doelstelling: steun aan projecten in de derde wereld. De locatie was nog steeds aan de Koningsweg 42. De kas moest het veld ruimen voor nieuwbouw, maar een noodgebouw bood soelaas. Dat gebouwtje deed daarvoor dienst als kantine van de gevangenis in Heerhugowaard. Han stelde hiervoor grond beschikbaar. Momenteel is een twintigtal vrijwilligers werkzaam bij de stichting. Op donderdagavond haalt men bruikbare spullen op bij de mensen die zich aangemeld hebben. Elke zaterdag is er verkoop in de winkel. Men kan dan ook bruikbare spullen inleveren. In januari 2001 zijn 7 'Doorstromers' naar Oeganda gegaan met het laatste geld van Doorstroom en geld van De 2e Ronde, te besteden aan de blindenschool in Soroti. De commissie Goede Doelen van De 2e Ronde beoordeelt aanvragen voor projecten in de derde wereld. Ter plekke kan men bekijken of het geld goed besteed is. Geld dat verdiend is, werd in het begin cash meegenomen. Tegenwoordig gaat het gewoon via de bank. In maart 2007 heeft een nieuw gebouw de plaats ingenomen van de oude schuur. Het nieuwe gebouw heeft nu zelfs vloerverwarming, dakramen en openslaande deuren. Er waarde een verhaal rond dat spullen van Han Kerssens, die bij De 2e Ronde stonden, per abuis verkocht waren. Uiteraard is dit naar tevredenheid opgelost. Pater van der Hulst is in 2008 overleden. Lokaal in Oeganda werden de vrijwilligers gesteund door Kees Groenenwoud, Jeroen Bluijs en Ko Klaver (lekenbroeder). Laatstgenoemde was daar als aannemer werkzaam en verzorgde de financiën en natuurlijk Meindert van der Hulst. Jan Kaptein Pzn. Tot slot De Historische Vereniging Oud-Akersloot dankt alle (oud-)dorpsgenoten die hebben meegewerkt aan dit bijzondere jaarboek. Wij hebben ons uiterste best gedaan om alle verenigingen, die er in Akersloot (geweest) zijn, te benoemen in dit boek. Mochten wij desondanks verenigingen vergeten zijn, of mocht de genoemde informatie onjuist zijn, dan vernemen wij dat graag. U kunt in dat geval een e-mail sturen naar: redactie-hvoa@live.nl. De redactie van De Groene Valck 137

De Groene Valck - Akersloot | 2021 | | pagina 138