o Waterstaatkundige Stichting Gemaal Limmen 1879 o Stichting Uitgeester en Akersloter Molens SUAM is opgericht in 1972 en heeft ten doel: het bevorderen en verzekeren van de instandhouding van molens in de gemeenten Uitgeest en Akersloot en omgeving. De stichting beheert 7 molens, waaronder De Noordermolen en De Oude Knecht. o Stichting Herinrichting Omgeving De Oude Knegt Deze stichting, ook wel Shomdok genoemd, is een burgerinitiatief geweest van bewoners rond de molen De Oude Knegt. De stichting is speciaal opgericht om na de brand van de molen (in de oudejaarsnacht van 2000 op 2001) als apart project een molenhuisje te bouwen, bestemd voor de verkoop van meelproducten en als onderkomen met toilet voor de molenaars. Een andere doelstelling was een meer natuurlijke inrichting van het gebied rond de molen. Shomdok is in 2005 opgeheven. o Stichting tot behoud van natuurlijke en cultuurhistorische waarden in de Alkmaardermeeromgeving Deze stichting is een natuur- en milieuorganisatie, die ernaar streeft de specifieke eigenschappen van de Alkmaardermeeromgeving in stand te houden. Dat betekent niet dat de stichting tegen verandering en vernieuwing is. Wel vindt zij dat dit op een verantwoorde manier moet plaatsvinden, met inachtneming van het historisch gegroeide karakter van de omgeving (bijv. bescherming van de bijzondere natuurwaarden, handhaving van het open landschappelijk karakter van de polders en behoud van de herkenbaarheid van de dorpen Akersloot, Castricum en Limmen). Deze stichting zet zich in voor het in stand houden van Provinciaal waterstaatsmonument Gemaal 1879 aan de Fielkerweg (Klein Dorregeest). De hoofdlijnen van het actuele beleidsplan van de stichting zijn als volgt: het in stand houden van het monument, zowel het gebouw als de erin gevestigde machinerie; het geven van voorlichting m.b.t. de waterstaatkundige geschiedenis en de actuele situatie in het gebied Castricum, Uitgeest en Heiloo; het verzorgen van praktische lessen aan schoolklassen op basis- en middelbaar niveau; en het bieden van een podium/expositieruimte aan kunstenaars uit de regio. o Stichting Natuurbad Akersloot Het doel van deze stichting was het "bevorderen van de volksgezondheid, de recreatie en de sportbeoefening mede door middel van de exploitatie van het Natuurbad Akersloot". De stichting bestond tussen 1956 en 1971. o Stichting Boardingtoernooi Akersloot Sinds 2008 wordt jaarlijks in januari in De Lelie het Old Alkmaar Boarding(voetbal)toernooi voor jeugdteams georganiseerd. Aan het toernooi doen vele regionale teams mee, maar ook teams van een aantal Betaald Voetbal Organisaties. Het toernooi wordt georganiseerd door de Stiching Boardingtoernooi Akersloot. o Stichting Welzijn Ouderen Akersloot Deze stichting biedt in 't Kruispunt de volgende diensten en activiteiten aan voor de ouderen van Akersloot: maaltijdvoorziening Tafeltje Dekje, diverse sportactiviteiten, bingo, keezen, kaartsoos, hulp bij werking digitale telefoon en creatieve en educatieve cursussen. o Stichting Samen Spelen Deze door Siem Schoon in augustus 1997 opgerichte stichting organiseert spelactiviteiten voor zieke en gehandicapte kinderen. Het doel van de stichting 135

De Groene Valck - Akersloot | 2021 | | pagina 136