Harddraverij op Maandag, 10 Augustus a.s., Prijs biljarten, o Hieronder twee berichtjes uit de Alkmaarsche Courant over de harddraverij van 1885, links een advertentie uit de krant van 9 augustus en rechts een verslagje uit de krant van 14 augustus 1885. De wedstrijden waren bestemd voor 'boerenpaarden', echter alleen voor die paarden die in de jaren daarvoor (nog) geen prijs hadden gewonnen. -A-KlISX-tÉSLOOT, van paarden uit de gemeente Akersloot, onder den man. Dr paarden moeten *s namiddags vóór 2 uren is den stal itiju van den heer K. A K K EKM AN, aldur, om tot de keuring en loting over te gaan, om contanten* Ann de harddraverij den 10 te Akersloot ge houdennamen 10 paarden deeL De prijs, een haam, werd gewonnen door het paard, genaamd Bet je, van den heer A Kapteindoor hem aelven bereden en de premie, een hooktatel, door dat, genaamd Mietje, van den beer Jb- Blokker, berijder K. Blokker. o Tijdens de kermis worden er door 't Voorom en 't Achterom jaarlijks diverse activiteiten georganiseerd. De laatste jaren is het programma in grote lijnen als volgt: Op de zaterdag zijn er op de weilanden langs de Kerklaan sportevenementen als bakvoetbal en touwtrekken, tevens is er dan een rondrit door het dorp met klassieke tractoren en/of brandweerauto's. Op maandag vinden er paalkussengevechten plaats, op dinsdag het oudhollandse katknuppelen en ringsteken op de dinsdagmiddag. Uiteraard is er tijdens de kermis ook ruimschoots gelegenheid om te genieten van muziek en een hapje en een drankje. o In De Groene Valck van 2020 stond een artikel over Henk en Riet Levering, die van 1980 tot 2020 eigenaar waren van horecagelegenheid De Vriendschap. In deze periode zorgden zij voor heel veel 'leven in de brouwerij'. Hieronder een summiere opsomming van de vele activiteiten die door hen georganiseerd werden: keeztoernooien, biljarttoernooien, vlotbruggen, klaverjas drives, optredens van bekende popmuzikanten als Doe Maar, The Bintangs, BZN, Ekseption, Normaal, Vandenberg, André Hazes, enz. In 1990 was Henk Levering ook betrokken bij de oprichting van Stichting Akersloot Promotie (S.A.P). Op initiatief van deze stichting werd er van alles georganiseerd: Solexrace, kinderdag, jazzfestival, beddenrace en een grote tent op het plein voor livemuziek. Er is tweemaal een wielerronde geweest in het dorp en ook een korte baandraverij over de Geesterweg. Mooie activiteiten die veel publiek trokken. In 2000 heeft tussen Kerst en Oud en Nieuw een kunstijsbaan op het Wilhelminaplein gestaan. Enige tijd later is de stichting gestopt. Nadat de S.A.P. gestopt was, was Henk ook betrokken bij de organisatie van het Rock 'n Roll Streetfestival, een festival dat al weer vele jaren duizenden liefhebbers naar Akersloot lokt met mooie muziek en evenementen als een jaarmarkt, een solexrace en een oldtimershow. Henk stond ook aan de basis van Solex Verhuur Akersloot, een bedrijf dat vrienden, families of collega's de kans biedt om uitgedost in leren jassen en met klassieke helmpjes op, al tuffend op authentieke solexen, het mooie landschap van Noord Holland te ontdekken. o Hoewel er in Akersloot geen klaverjasvereniging meer is, kan er nog maandelijks geklaverjast worden in de kantine van handbalvereniging Meervogels. o Een ander oud Nederlands kaartspel dat in Akersloot gespeeld werd (wordt?) is 'pandoeren'. Plezier op de Solex 133 Dlllfldug, flft ,4UffU*tUfl S3, te 2 uren,

De Groene Valck - Akersloot | 2021 | | pagina 134