Keukenhof LELIEVERENIGING AKERSLOOT Logo van de lelievereniging Om de bloemenhandel te promoten werd in 1961 door de lelievereniging het besluit genomen om een lelietentoonstelling te organiseren. De tentoonstelling, die gehouden werd in het gemeentehuis, was een overweldigend succes. De jaren erna, tot en met 1978, werd de tentoonstelling, onder de naam Liliade, gehouden in tenten. De Liliade kende een aantal zeer succesvolle jaren, maar lagere bezoekersaantallen, veelal veroorzaakt door extreme weersomstandigheden (zoals zeer warm weer en storm), dwongen het bestuur in 1979 te verhuizen naar De Keukenhof. In 1983 kwam er definitief een einde aan de Liliade. (Overigens bestaat de lelietentoonstelling in De Keukenhof nu nog steeds. De laatste twee weken dat het park geopend is, is hier nog steeds de grootste lelietentoonstelling ter wereld te bewonderen. Tot en met 2003 heeft de lelievereniging meegewerkt aan de Lelieparade van De Keukenhof.) In 1988 had de vereniging nog 37 leden, daarna nam het ledenaantal gestaag af. In 1998 was het ledenaantal 23 en in 2007 minder dan 20, hetgeen voor de vereniging aanleiding was om tot ontbinding over te gaan. Pikant detail is dat tijdens de opheffingsvergadering van 15 februari 2007 tevens het 60-jarig jubileum gevierd werd. De belangrijkste bestuurders uit de laatste periode van de vereniging waren voorzitter Peter Kaptein (meer dan 25 jaar), secretaris Gerard Veldt en penningmeester John Kerssens. In de periodes daarvoor waren met name de al eerder genoemde Cor Schoon en Piet Struijf belangrijk voor de vereniging. Ook oud-voorzitter Piet Baltus verdient in deze een eervolle vermelding. De laatste jaren organiseerde de vereniging twee ledenvergaderingen per jaar, een in het voorjaar p Oorkonde t.g.v. een behaalde gouden medaille tijdens De Keukenhof 2000 en een in het najaar. De voorjaarsvergadering was meestal het hoogtepunt van het jaar. Het programma voor deze dag, ook wel 'snertdag' genoemd, was meestal als volgt: 's morgens een korte vergadering, daarna een presentatie in de vorm van een spreker of een film, daarna een lunch met snert, roggebrood en spek, tot slot spelletjes, zoals een klaverjasdrive, biljarten, sjoelen, vlotbruggen of rummikub. Gerard Krom Gzn. Nationale Bloemententoonstelling inzender; Lelievereniging Akersloot Woonplaats: Akersloot GOUDEN MEDAILLE 9.13 Punten 4. Land- en Tuinbouw Bond Akersloot Op 24 juli 1935 is de L.T.B. Akersloot opgericht. De jaren 30 kenmerkten zich als crisisjaren en de landbouw, waarin een groot deel van de Akersloter bevolking werkzaam was, had het heel moeilijk. Er was wel een overkoepelende bond, de Katholieke Nederlandse Boeren- en Tuinders Bond, die de belangen van de landbouw zou moeten behartigen. 11 De Vaste Keurings Commissie (VKC) te Aalsmeer heeft de keuring in 2000 uitgevoerd op Keukenhof en heeft deze bekroning toegekend USSE - HOLLAND Inzending: Totale inzending Lelies Voor deelname aan: Lelie Parade, Keukenhof, Lisse, 12 mei 2000 Vaste Keurings Commissie Dr. Ir. C. Vonk Noordegraaf voorzitter

De Groene Valck - Akersloot | 2021 | | pagina 12