Op 5 september 1973 viert Koningin Juliana haar 25-jarig jubileum als vorstin. Op die dag zijn er de volgende activiteiten: een herdenkingsbijeenkomst met optreden van de drumband en operettevereniging in de r.-k. kerk, een fietstocht rond Akersloot, een hondenshow met kinderen als begeleiders, een zeskamp, een lampionnentocht voor de jeugd en ter afsluiting een groot vuurwerk. Mevrouw Dil Kriek is een grote animator van deze activiteiten. Op Koninginnedag krijgt de schooljeugd een sinaasappel als traktatie, geleverd door de plaatselijke fruitventer. In 1978 verloopt Koninginnedag heel anders, te beginnen met twee marionettentheatervoorstellingen in de sporthal voor de kleuters van groep 1 en 2. Daarnaast is er een filmvoorstelling voor de overige klassen van de basisschool. Vanaf de sporthal vertrekt de kinderoptocht met versierde fietsen, voorafgegaan door de drumband. Verschillende sportverenigingen organiseren gezamenlijk de minikermis bij de sporthal. Er zijn handbalwedstrijden tussen huisvrouwenteams en tussen voetbal- en handbalteams. 's Middags is er een vijfkamp voor verschillende sportverenigingen. 's Avonds is er Oranjebal in café De Vriendschap. In het bestuur hebben dan zitting: W Kaandorp, voorzitter, Marianne van der Meulen-Struijf, Tinus Kerssens (later voorzitter), Mies Timmer, Tina Marcus (heel kort) en Hans van de Poorte. In 1979 zijn de activiteiten op het handbal- en voetbalterrein aan de Boschweg. Optocht door de Dorpsstraat, Koninginnedag 1976 1980 In 1980 vindt de troonswisseling plaats. Er zijn gemeenten waar Koninginnedag wordt verplaatst of zelfs geannuleerd, maar niet in Akersloot. Op 30 april zijn er, zij het beperkt, activiteiten. Een poppentheater in de Jacobusschool en daarna spelletjes op het handbalveld. Wel zal dit de laatste Koninginnedag zijn die dit bestuur organiseert. Het was voor de scholen een verplichte schoolochtend, zoals de poppenkast in de sporthal waarbij de leerkrachten aanwezig moesten zijn. De leerkrachten wilden deze verplichting niet langer en gaven er de voorkeur aan om vrij te zijn. Dat is voor het bestuur mede een reden geweest om te stoppen. De periode daarna is er geen info meer te vinden, tot 1998. Vermoedelijk was er in deze periode geen Oranjevereniging meer actief. Opnieuw opgericht Op 20 april 1998 wordt de vereniging officieel (her) opgericht bij notaris Overtoom uit Benningbroek. Het bestuur is als volgt samengesteld: Hans Andriessen (voorzitter), Anneke van Baar (penningmeester), Huug Jak (secretaris) en de leden Hans Cornelissen, Tinus Kerssens, Jan Buur en Trees Klerks-Scholts. Er worden veel activiteiten georganiseerd door de handbalvereniging op het handbalveld, zoals een vrijmarkt en kinderspelen. Op het meer is er een boottocht voor ouderen en er is een bridge- en klaverjasdrive. Weer in ere hersteld is de aubade met gedecoreerden met ontvangst in het raadhuis. In het millenniumjaar 2000 is er een groots Oranjebal in café De Vriendschap. In 2005 is het bestuur een stuk kleiner. Jacco Kerssens is dan voorzitter, Ingrid Knikman secretaris, Cees Vroegop penningmeester en Jan Buur en Hennie Verduijn zijn lid. De activiteiten zijn dan in of rond De Lelie gecentraliseerd. Er wordt flink uitgepakt met veel activiteiten: een optocht met versierde fietsen, de handbalvereniging organiseert de kinderspelen, er is een minikermis, een optreden van een samba-orkest, een kindervoorstelling, een puzzelfietstocht, penaltyschieten, een voorstelling van dansgroep Micheline, een ballonnenwedstrijd, een optreden van een trompetterkorps Koninginnedag en als afsluiting livemuziek. De gedecoreerden worden ontvangen op het gemeentehuis in Castricum. De activiteiten blijven betaalbaar door sponsoring vanuit de lokale middenstand en de 127 ORGANISERENDE PARTIJEN: HANOBALVERENKjING 1 ORANJE DIMTRONIC MEERVOGELS J AKERSLÓOT

De Groene Valck - Akersloot | 2021 | | pagina 128