- 's Middags is er een krijttekenwedstrijd voor de jeugd op het schoolplein van de openbare school, en zijn er volksspelen op het bouwterrein ten noorden van de Raadhuisweg, met voor de dames autopedraces en de jongens penaltyschieten. Een draaiorgel zal aanwezig zijn om de feestvreugde te verhogen. De prijsuitreiking vindt plaats bij de winkel van de heer P. Velzeboer. Vanaf 19.30 uur is er Oranjebal in de zaal van café Roorda. In 1967 is de heer Raaijmakers voorzitter en hebben ook mevrouw M. Lamberts- Wigman en de heren A. Slingerland en D. Robijn zitting in het bestuur. Het programma lijkt nog enigszins op dat van 1964, al worden dan veel activiteiten op het voetbalterrein aan de Buurtweg georganiseerd. De spelletjes zijn nog wel gescheiden naar sekse. Voor de jongedames was ophangen en korfballen, voor de jongens en heren penaltyschieten onder leiding van A. Graas, W. Kaandorp en P. Putter. Na de spelletjes zijn er korte voetbalwedstrijden tussen twee Meervogels-elftallen, de Brandweer en de Gemeenteboys, met T. Dil als scheidsrechter. Akersloot heeft dan weer een eigen drumband, die zorgt voor de muzikale omlijsting. 135. Oranjevereniging Akersloot Al vanaf de jaren dertig waren er Oranjefeesten met veel reuring in het dorp. Kijk maar op de beeldbank van Oud-Akersloot (wwwbeeldbankoudakersloot.nl). Je vindt daar vele foto's van optochten met versierde fietsen of aubades. Na de oorlog zijn er Oranje- of bevrijdingsfeesten op de locatie waar nu het hertenkamp is. Vanaf de jaren zestig vinden we weer verdere info. Praalwagen van visclub De Sander tijdens de bevrijdingsoptocht van 1945. V.l.n.r.: Arie Deijlen, Arie Tromp, Cor Tijmes, Klaas Groen en Cor Schut. De Oranjevereniging organiseert activiteiten voor kinderen en ouderen. Vele bestuursleden, verenigingen en vrijwilligers zijn jarenlang actief geweest. In het Oranjearchief, krantenartikelen en het Regionaal Archief in Alkmaar is veel te vinden vanaf de jaren zestig, maar dit geeft geen compleet beeld. Het is dan misschien wel niet een compleet, maar wel een leuk overzicht van de Oranjeactiviteiten in Akersloot. Jaren zestig Er is weinig info over de jaren na de oorlog, wel dat er bevrijdings- of Oranjefeesten worden gehouden op het land waar nu het hertenkamp is, en dat in 1957 de heer A. Schoon tot voorzitter van de Oranjevereniging wordt benoemd. Pas in de jaren zestig vinden we weer info in het archief. Hieronder een greep uit de activiteiten van 1964: - Vanaf 9.15 uur vertrekt een stoet versierde autopeds en fietsen, kinderen van de lagere en kleuterscholen, een draaiorgel en volwassenen voor een optocht door het dorp, eindigend voor het raadhuis, waar een aubade wordt gehouden, het Wilhelmus wordt gezongen en de prijzen voor de versierde rijwielen worden uitgereikt. 126 Jaren zeventig De jaarafrekening uit 1971 laat zien dat het lastig is om rond te komen. Er is 3060,55 uitgegeven, dit is ruim 400,- meer dan de inkomsten. De inkomsten bestaan uit een gemeentesubsidie van 800,- en via de collecte door het dorp wordt 1789,10 opgehaald. Een greep uit de uitgaves: versnaperingen kleuters 535,-, drop voor de optocht 32,50, drumband 60,- en prijzen voor de spelletjes 647,50. Een jaar later is er zelfs een klein overschot in de kas. JJL NOTA \r°

De Groene Valck - Akersloot | 2021 | | pagina 127