D. Overige verenigingen Een viertal verenigingen past qua doelstellingen niet (volledig) in de vorige drie verenigingsgroepen. Dit geldt voor buurtvereniging Molenbuurt, de Oranjevereniging, de Stille Omgang en de Historische Vereniging Oud-Akersloot. 134. Buurtvereniging Molenbuurt Volgens De Groene Valck van 1 mei 1992 werden er in Akersloot kort na de Tweede Wereldoorlog meerdere buurtverenigingen opgericht. Die van de Molenbuurt was daar één van. Van andere buurtverenigingen dan die van de Molenbuurt is ons echter niets bekend. Tegenwoordig zijn buurtverenigingen voornameliik belangenverenigingen. Zij behartigen de gemeen schappelijke belangen van de bewoners van de buurt op gebieden Buurtvereniging Molenbuurt tijdens het uitje van 1949 naar Schiphol. Staand v.l.n.r.: Siem Verduin, Cor van der Oord, Cor Schut, mevr. Hollenberg-Vrouwe, dhr. IJf, Marie Hollenberg-Woestenburg, Jan Overpelt, Doortje Verduin, mevr. S. Valkering-Stuifbergen, Liesbeth Maarschalkerweerd, Arie Leijen, mevr. IJf, Geer Dekker, Willem Terluin, mevr. de Graaf- Groot, Cor de Graaf, Cor Tijmes, Trijntje Overpelt-Admiraal, mevr. Admiraal- Germes, Simon Melker, Kees Soeterbroek, mevr. Soeterbroek, mevr. Melker, Pé Hollenberg, mevr. Schrier-Groot, mevr. Cor Schut, Dirk Schrier, Nico Hollenberg en Simon Valkering. Knielend v.l.n.r.: Willem Woestenburg, Jan Stuifbergen, Jan Admiraal, Willem Kwak, Stien Velzeboer, Nicola Velzeboer, Coba Admiraal-Schut, Siem Admiraal, Nelie Stuifbergen-Molenaar, Lou Stuifbergen en Muus Dekker. als (verkeers)veiligheid, welzijn, groenvoorzieningen, milieu, enz. Ook zijn zij vaak de officiële gesprekspartners van de buurt met de gemeente. Daarnaast probeert men ook de saamhorigheid in de buurt in stand te houden en verder te vergroten door middel van het organiseren van verschillende evenementen. Buurtvereniging Molenbuurt hield zich niet zo zeer bezig met de maatschappelijke problemen die in de buurt speelden. Het belangrijkste doel van de vereniging was het vergroten van het saamhorigheidsgevoel door het organiseren van een jaarlijks dagje uit en zo nu en dan een andere (gezellige) activiteit. De initiatiefnemer, tevens de man die de centen beheerde, was de heer Cor Schut. Tot 1956 woonde en werkte hij in zijn kapperszaak aan de Wilhelminaweg, daarna woonde hij aan de Meerweg. Cor regelde de uitjes. Hij regelde de bestemming, de bus, enz. Zijn dochter Aat werd elke week op pad gestuurd om bij de deelnemers van het uitje het benodigde geld op te halen, in het begin 60 cent per week, later 80 cent. Na het overlijden van Cor werd de organisatie voortgezet door verschillende personen, o.a. dochter Aat Schut, Willem Veldt en Cor en Wim Kaandorp. De buurtvereniging, werd in een latere fase ook wel aangeduid als reisvereniging. Mensen uit andere buurten waren ook welkom om mee te gaan met de uitjes. Om de kosten voor het jaarlijkse uitje zo laag mogelijk te houden werden er in die jaren ook regelmatig kienavonden georganiseerd in De Broeikas. In het begin van dit millennium heeft de vereniging nog het 55-jarig bestaan gevierd. Kort daarna is de vereniging gestopt. Gerard Krom Gzn. 125

De Groene Valck - Akersloot | 2021 | | pagina 126