het hooi) of in grote tenten. Het eten werd door een kookgroep in grote gamellen gemaakt. En dan met z'n allen afwassen. 's Avonds werd er gevolksdanst (gehupst) of getoept. De vereniging was ook actief betrokken bij het behoud van de Hempolder d.m.v. van vogeltellingen en het protesteren bij vergaderingen van de verantwoordelijke organisaties. Deze gegevens werden later gebruikt in het Alkmaardermeerboek. In dit boek stond alles wat met de natuur en het Alkmaardermeer te maken had. Ook was Ineks verbonden aan Landschapsbeheer Noord Holland. Hier leenden we gereedschap, waarmee rietlandjes in de polders rond het Alkmaardermeer gemaaid werden en boomopslag werd verwijderd. Dit werd gedaan om het gebied open te houden en de bijzondere vegetatie, die hierop groeide, in stand te houden. Ineks op excursie. V.l.n.r.: Frank Dekker, Loek Broersen, Dick van der Eng, Bart van Vliet, Frans van Diepen, Egbert van Diepen, Rik Olgers, Guus Hoogland en Karin Groen. De vereniging heeft verschillende locaties als clubgebouw gehad: het noodlokaal bij de St. Jacobusschool, de oude Lucasschool en onder de Storey Club in de oude kaasfabriek. Bestuursvergaderingen werden bij voorkeur bij iemand thuis gehouden (gratis versnaperingen). Oud-leden vinden we terug bij diverse (natuur)organisaties: Bart Weel en Egbert van Diepen als boswachter, Dick van der Eng (overleden 8 november 1999) als beheerder eendenkooi, Willem Verduin zit nog dagelijks in de natuur (bij Dil) en een aantal is maatschappelijk betrokken (Wouter Molenaar, Els Woestenburg en Bart Dekker). Door het afhaken van leden van het eerste uur en het gebrek aan nieuwe leden stierf de vereniging in 1985 helaas een zachte dood. Sjaak Dekker 133. Supportersvereniging Meervogels '31 M-side Op 1 december 1969 werd in de kantine van voetbalvereniging s.v. Meervogels '31 Supportersvereniging Meervogels opgericht. De supportersclub stelde zich ten doel de voetbalvereniging moreel en eventueel financieel krachtdadig te steunen. De club startte enthousiast. In 1970 regelde men regelmatig het vervoer van de supporters naar de uitwedstrijden van Meervogels en ook werd er regelmatig een klaverjas drive georganiseerd, maar het enthousiasme werd langzamerhand minder. Na een paar jaar was de daadkracht geheel afgenomen en werd er van de supportersclub niets meer vernomen. Rond 2007 vond echter een heroprichting van de supportersvereniging plaats, deze keer onder de naam: Supportersvereniging Meervogels '31 M-Side. In 2016 bracht deze vereniging een magazine uit, waarin we konden lezen op welke manieren de M-Side voetbalvereniging Meervogels ondersteunt. Hieronder een citaat uit het magazine: "De M-Side zet zich al jaren in voor de club Meervogels en haar supportersschare, maar in veel meer opzichten en facetten dan u zou denken. Alle inkomende baten worden zoveel mogelijk teruggegeven aan de leden en club. We doen er alles aan het zogenaamde 'leven in de brouwerij' op peil te houden." Ook gaf men in het magazine een opsomming van de activiteiten waar de supportersvereniging bij betrokken is wasludieke acties tijdens de derby's, met name bij de wedstrijden tegen v.v. Limmen, Kerstattenties, merchandise, poortloterij bij thuiswedstrijden, feestavond (met bijbehorende gastspreker), aankleding Nieuwjaarswedstrijd, busreis naar uitwedstrijden, tenuesponsoring diverse jeugdteams, sponsoring van de Pupil van de Week en allerlei materialen, zoals hoekvlaggen, dug-outs, e.d. 123 „Meervogels" heefl supportersclub Artikel uit het NHD van 2 december 1969 AKERSLOOT Gisteravond heeft in de kantine van „Meervogels" de oprich ting plaatsgevonden van de „supporters vereniging Meervogels". De vereniging stelt zich ten doel, als achterban van de club, deze moreel en eventueel financieel op alle fronten krachtdadig te steunen. De huidige mentaliteit van de voetbal vereniging Meervogels '31 kent momen teel een grote hoogte. De sportieve pres taties mogen na de eerste competitiehelft uitstekend worden genoemd. Aan dit alles wil de supportersvereni ging met zoveel mogelijk leden nog een steentje bijdragen en zo de goede geest van Meervogels handhaven en de sport prestaties verhogen. Met tal van activiteiten, die een en an der kunnen bevorderen wil de nieuwe supportersvereniging op de proppen ko men. Daarom vraagt het gisteravond ge kozen bestuur aan iedereen, die Meervo gels een goed hart toedraagt, zich als supporter aan te melden. Het bestuur be staat uit de heren J. P. Putter als voor zitter, Th. Rietveld als secretaris, C. J. van Vlaanderen als penningmeester en P. W. Fatels en W. G. M. Veldt als bestuurs leden. Belangstellenden kunnen zich aan melden bij het bestuur. De contributie bedraagt 12,- per jaar per persoon.

De Groene Valck - Akersloot | 2021 | | pagina 124