Andere activiteiten: kinderoptocht - ziekenbezoek - bejaardenavonden - fiets4daagse Naast het cafégebeuren manifesteerden De Eikels zich ook op andere wijzen. Elk jaar werd voor de jongste jeugd een carnavalsoptocht gehouden met prijzen voor de best verkleden en aansluitend een feest in één van de cafés. Tijdens de carnavalsperiode werden de zieken thuis en in het ziekenhuis door een bezoek van De Eikels opgevrolijkt. Dit werd zeer gewaardeerd. Voor de bejaarden werd in Strammerzoom een gezellige avond verzorgd met in de laatste 4 jaren playbackshows. De eerste 2 jaren door het personeel van Bejaardenhuis Geesterheem Uitgeest en de laatste 2 jaren door de Raad van Elf en hun partners. In de jaren 1981 t/m 1985 werden in de zomer fiets4daagsen gehouden. Dit 'fietsstijn' kende een grote belangstelling. Bijzonderheden Een carnavalsvereniging is vooral gericht op feestelijke gezelligheid. Daarbij lieten de Raden van Elf zich niet onbetuigd. De leden van de Raad van Elf koesteren deze ervaringen/uitspattingen nog altijd en houden die voor zichzelf. Wel wordt nog vermeld, dat een Raad van Elf eenmaal na afloop van de kinderoptocht de Prins was vergeten uit de praalwagen te halen. Na drie kwartier werd hij verkleumd verlost. Een nieuw gekozen Prins werd op de Elfde van de Elfde vanuit een reusachtige eikel gepresenteerd. Bij het oprijden van die reuzeneikel rolde die omver met als gevolg, dat de Prins en hofhouding over het toneel rolden. Bij de eerste jeudprins- en prinsesverkiezing bleek de gekozen prinses een als jonge dame verklede jongen te zijn. Hij kweet zich echter vol overgave van zijn taak. Eind De nevenactiviteiten werden alom gewaardeerd, doch net als in omliggende plaatsen zakte de belangstelling voor de carnavalsavonden in de cafés. En zo viel het doek voor De Eikels. In vergelijking met andere verenigingen wellicht een kort, maar wel een heftig bestaan. Het batig saldo werd geschonken aan Pater Leijen, toen werkzaam in Kameroen. In februari 1990 kwam het nog tot een eenmalig optreden. Toen werd op uitnodiging van oud-lid van de Raad van Elf, Bert de Waard, in zijn café in Wagenberg (Noord-Brabant) het carnaval van De Erpelrooiers meegevierd. ALAAF! Jan Stuifbergen en John Kok 122 132. Natuurstudieclub Ineks In Akersloot was in de jaren 1973 tot 1985 een vereniging actief met als doel: zich bezighouden met de natuur. Een klein stukje geschiedenis: In 1920 werd de Nederlandse Jeugdbond voor Natuurstudie opgericht. Dit is de oudste ongeleide vereniging van Nederland. Ongeleid wil zeggen: een jeugdvereniging die niet van bovenaf georganiseerd wordt door ouderen. Leden ouder dan 23 jaar dienen te vertrekken. In 1946 kwam er een afsplitsing, de Christelijke Jeugdbond van Natuurvrienden, en in 1961 ontstond de Katholieke Jeugdorganisatie voor Natuurstudie. In het begin van de jaren zeventig was er in Bergen een afdeling van de KJN. Deze afdeling droeg de mooie naam Dubozewestra (DuinBosZeeWeideStrand). Omdat de afdeling te weinig leden telde, hield men een wervingsactie op de Pedagogische Academie van Bergen. Eén van die nieuwe leden was Tineke Broersen. Tineke wist haar zussen, broers en een aantal buurtgenoten (Julianaplein) over te halen om lid te worden van Dubo. Het aantal Akersloters groeide zo hard, dat in 1973 werd besloten om een eigen afdeling van de KJN in Akersloot op te richten. De oprichtingsvergadering was op 13 januari 1973 bij de familie Kaandorp-Weel aan de Julianaweg. Al snel werd besloten om ook een eigen clubblad uit te geven genaamd 'Putemmer'. Het clubblad werd gestencild met hulp van dhr. Berghuis in de St. Jacobusschool. Elke zondag was er een natuurexcursie naar de duinen, het strand, een bos of een polder. Deze excursies werden natuurlijk op de fiets gedaan. Op zo'n excursie werden dan schelpen gezocht, planten gedetermineerd of vogels gespot. Later werd er dan een verslag geschreven voor de Putemmer. In de paasvakantie was er vaak een kamp op Texel. 's Zomers werden er door de KJN kampen georganiseerd op de andere Waddeneilanden of in mooie gebieden van ons land. Op deze kampen kwam je mensen tegen uit het hele land. Er werden dagelijks excursies gehouden. De kampen waren meestal bij een boerderij (slapen in Het clubblad van Ineks

De Groene Valck - Akersloot | 2021 | | pagina 123