131. Carnavalsvereniging De Eikels Oprichting Medio 1972 werd in Akersloot het idee geboren om ook in Akersloot het carnaval een gezicht te geven. Nico Timmer was hier de initiatiefnemer en ook de bedenker van de naam De Eikels. Er werden leden geworven en op 11 november 1972 werd in Café De Vriendschap aan de Kerklaan de eerste feestavond gehouden. De vereniging telde toen 131 leden. Na enkele malen overleg te hebben gehad werd op 14 februari 1973 besloten om een bestuur aan te stellen. Piet van Straaten werd voorzitter, Jos Veldt secretaris en adviseur van de vereniging werd Nico Timmer. De heer Dirk Verduijn (van de Hoogegeest 19) werd gekozen tot Prins Eikel de Eerste en als adjudant Willem, WG.M., Veldt. De vereniging heeft bestaan tot 15 maart 1986. In die periode werd na Piet van Straaten de vereniging voorgezeten door Arie Verduin, Gerrit Riesebosch en Piet Bruijn. Prins Eikel de Eerste werd opgevolgd door hoe kan het anders Prins Eikel de Tweede, Piet Bruijn, uitbater van het café 't Pontje. Daarna werd het ambt bekleed door Prins Eikel de Derde in de persoon van Willem Veldt, Prins Eikel de Vierde, Gerrit Steeman, en als laatste door Prins Eikel de Vijfde, wederom Piet Bruijn. Vanaf de regeerperiode van Prins Eikel de Tweede kreeg de prins in zijn hofhuishouding de beschikking over een prinses en enkele hofdames. Café De Vriendschap was in de beginjaren de vaste 'leutbunker' van het carnaval met eerst alleen feestavonden voor leden, maar al snel was iedereen welkom. Na enkele jaren werden er in overleg ook carnavalsavonden gevierd in de andere cafés aan het Wilhelminaplein, 't Achterom en De Deel/De Toekomst/De Meerboet (nu Storey Club). Ridderen Tijdens de feestavonden was een vast onderdeel het ridderen van personen die zich op bijzondere wijze verdienstelijk hadden gemaakt voor de gemeenschap of zich door andere prestaties de naam Akersloot positief in het nieuws hadden gebracht. Zonder de eerste categorie te kort te willen doen zijn van de tweede categorie benoemd: Greetje Tijmes (wielrennen/ schaatsen), Karin de Gooijer (Miss Holland) en Barry Hulshoff (voetballer Ajax en toen woonachtig in Akersloot). Muziek Geen feestavond zonder muziek. Tijdens de carnavalsavonden werd opgetreden door bands met regionale en landelijke bekendheid. Begonnen werd met De Tophitters. In de jaren daarna werd de muziek onder meer verzorgd door Robert Stanley and the VIPS, The Five Roulettes, Musky, Tina and The Sea Set, Shoreline, The Ruud Janssen Band en De Havenzangers. Prinsenbal Door de carnavalsverenigingen werden Prinsenballen georganiseerd. De gastvereniging nodigde enkele Raden van Elf uit voor een gezamenlijke feestavond. Zo werden Prinsenballen bijgewoond van verenigingen met illustere namen: De Groene Kakatoe (Alkmaar), De Tempeliers (De Goorn), De Afkokers (Berkhout), De Oetlappers (Oudorp), De Kluivers (Waarland) en Hallefie toe (Egmond). Op alle Prinsenballen waren de Eikels geziene gasten, zeker onder leiding van Prins Eikel de Tweede en Vijfde, Piet Bruijn, die van zijn speeches ware cabaretvoorstellingen maakte, waarbij hij de geluidsinstallatie niet nodig had. Deze Prins werd altijd als laatste spreker 'opgesteld'. Niemand wilde na zo'n spraakwaterval nog het woord. Dezelfde Prins toen de Tweede haalde na het Prinsenbal van De Tempeliers op 11 januari 1975 de regionale krant, toen hij na afloop een auto met zijn been een stopteken gaf. De auto kwam tot stilstand en het been van Eikel de Tweede in het gips. Op 1 december 1980 werd een eigen Prinsenbal gehouden. Artikel uit de Uitkijkpost van 13 februari 1980 121 AKERSLOOT AKERSLOOT IN DE BAN VAN HET CARNAVAL Na een regeerperiode van S jaar heeft Prins Eikel II (P Bruijn) rijn bewind over Eifceldam (Akersloot)beëindigd. Op niet mis te verstane wijze wist hij Akersloot in rijn ban te houden. Dit jaar is Prins Eikel III' aan de macht gekomen en wel In de persoon van Wim Veldt. Een ieder van ons hoopt van harte dat ook deze Prins er iets bonts van zal maken. Dan volgt nu het programma voor het komend carnaval: Vrijdagavond zal de prins met gevolg een aantal bezoeken afleggen i enkele Alkmaarseziekenhuizen. Zaterdag is er een kinderopu die om 14.00 uur vanaf d van start zal gaan, Om ongeveer 14. IS uur, Carnaval uit handen van de burw! meesier de sleutel van Eileldu ontvangen. Na de optocht is er een discobal vt verklede jeugd In café de Vriendsi 's Avonds zal de Prins met zijn langs de diverse horeca scmenten zwieren om de heersende carnavalsstemming npgtn luister bij te zetten. Dinsdagavond zal er in café de D^, een afsluitingsbal worden gehouden;

De Groene Valck - Akersloot | 2021 | | pagina 122