tROIIetje ^SlO0 maakte, Benno Graas, die met zijn vrouw op een Royal Enfield door Afrika reisde, en Gerard Jimmink, die vier keer aan de start stond van Parijs-Dakar, bij Bacchus aan het woord geweest. Hoogte- en dieptepunten Sinds 2005 is het jaarlijks hoogtepunt het Bacchus Clubweekend. Elk derde weekend van september wordt een huis in de Ardennen of Eifel gehuurd en rijden ca. 35 leden daar op de motor naar toe om een weekend ongedwongen te genieten van mooie bochtjes. Na afloop wordt samen voor het eten gezorgd en uiteraard gezellig de dag doorgenomen onder het genot van een biertje. Naast de 'ongelukken' en 'valpartijen', waar de meeste motorrijders niet van gespaard blijven, was het dieptepunt wel toen een groepje Bacchus- leden onderweg was naar het Himmerlandtraef in Denemarken en een ongeluk kreeg in de Elbetunnel bij Hamburg. De zon scheen volop toen zij de tunnel inreden, een bestuurder voor hen schrok en trapte vol op de rem. Iedereen remde, er kwam een auto aan en plots klonken overal gierende remmen en klappende motoren; zeven motoren onderuit. Gelukkig viel de schade mee: wat lichte kwetsuren, gebroken ribben en schade aan de motoren. De Bacchus-leden gingen met de trein naar huis en de volgende dag werden de motoren in Akersloot afgeleverd. En verder Tijdens Pasen 2019 vierde AMC Bacchus haar 40-jarig bestaan. Dit werd groots gevierd met motorvrienden uit binnen- en buitenland. Op vrijdag speelde de band Left Behind in de Storey Club. Op zaterdag vertrok vanaf het Wilhelminaplein/De Vriendschap een grootse Solex-toer. Daarna was er voor genodigden een barbecue op het terras van 't Voorom en 's avonds speelde Re-Load in 't Achterom. Op de zonovergoten zondag was er een festival georganiseerd op het scoutingterrein met live muziek, eten en drinken voor alle Akersloters, de leden van AMC Bacchus en de vele gasten van het 30ste Happy Weekend. Momenteel telt de club zo'n 115 leden. Het papieren clubblad is vervangen door een digitale versie in de vorm van een website. Het bestuur bestaat uit Hans Weel (voorzitter), Jeroen Kuijper (vicevoorzitter), Judith Castricum (penningmeester), Jolanda de Vries (secretaris) en Gert Poelsma (toercommissaris). De doelstelling is na al die jaren nog steeds dezelfde: lekker toeren op de motor, vriendschap en gezelligheid. Niets moet, alles mag! Hoe meer wielen, hoe meer vreugd! Info en foto's: Cor Sander, Jolanda de Vries en Hans Weel. Frans Zonneveld Familiebarbecue in 2010 130. Solexclub 't Rolletje q In 1989 kwam Sjaak Kerssens met het idee in Akersloot een Solexrace te organiseren. Hij had zo'n race gezien in Friesland en vond het een fantastisch evenement. Hij vond in het dorp nog een aantal enthousiastelingen en gezamenlijk reisden zij af naar Friesland om daar zo'n race te bekijken. Ze hebben die dag meteen de coureurs uitgenodigd om "*7 ook in Akersloot te komen rijden. De eerste Solexrace in Akersloot (georganiseerd door de toenmalige Stichting Akersloot Promotie) was in 1990 en direct een groot 119 u

De Groene Valck - Akersloot | 2021 | | pagina 120