worden. Dat was akkoord, op voorwaarde dat we de boel netjes zouden achterlaten. Nou, en dat gebeurde! Al drie weken voor de Paas werd begonnen met opruimen en schoonmaken. Vervolgens werden wanden, keuken, bar, podium en koeltrailer geplaatst en het feest kon beginnen. Er kwamen ruim 500 motorrijders uit binnen- maar vooral uit het buitenland. Op vrijdag- en zaterdagavond speelde een live band en op zondag waren er een discoshow en een tombola om extra geld op te halen. De prijzen voor de tombola werden door bedrijven uit de omgeving beschikbaar gesteld. Het eerste jaar werd 4000,- tot later wel 7000,- voor de Jumbo Run, en later ook voor de Kadijkerkoogh, verdiend. Prachtig dat een motorclub met ca. 40 leden, en hulp van hun familie, dat voor elkaar wist te krijgen! Happy Weekend Na vijf jaar stopte Bacchus met de organisatie van het Molentreffen, omdat het steeds moeilijker werd om gedurende het Paasweekend bijna 100 vrijwilligers op de been te krijgen. Maar vanuit de buitenlandse clubs kwam begin 1989 de vraag of Bacchus toch ergens een landje voor hun tentje beschikbaar had, want zij wilden toch komen. Zo is het Happy Weekend ontstaan, eerst op het grasveld bij Hannes Kerssens aan de Koningsweg, waar zelfgemaakte keuken- en toiletfaciliteiten geplaatst werden. Het Happy Weekend was veel kleinschaliger, bracht minder werk met zich mee, speelde zich grotendeels af in café 't Achterom tussen de Akersloters en zo was er voor de leden meer tijd om aan de andere kant van de bar (met de buitenlandse gasten) door te brengen. Sommige jaren was het met Pasen erg slecht weer en stonden de tentjes in de sneeuw. Eén jaar stormde het zo hard, dat de bezoekers hun tentjes in de kas mochten opzetten. Dat schept een band. Een aantal motorclubs uit Engeland en Denemarken komt al bijna 40 jaar! Na een jaar of zeven, toen de nieuwbouw aan de Koningsweg van start ging, verhuisde het Happy Weekend naar het scoutingterrein aan de Koningsweg. En later naar de Verlengde Roemersdijk, waar nu nog elk jaar met Pasen de tentjes en motoren staan. Bacchus is blij bij de scouting terecht te kunnen en er is een goede samenwerking, zo blijkt wel uit de hand- en spandiensten die Bacchus elk jaar in en rond het gebouw levert. Imago Motorclubs, of MC's, hebben niet altijd een goed imago; ze worden gelinkt aan geweld en drugshandel. Daarom heeft Bacchus de naam aangepast van MC naar AMC Bacchus. Ook worden de colors of emblemen tijdens ritten niet meer op de rug gedragen. In het verleden hebben zogenaamde MC motorclubs geprobeerd om AMC Bacchus 'over' te nemen, maar dat paste helemaal niet. AMC Bacchus is een vereniging, waar de leden alleen maar lekker willen toeren op de motor en gezellig samen willen zijn met andere motorliefhebbers, ongeacht merk of sexe. Niets moet, alles mag. Er bestaat eerder een 'dorpsverbondenheid' met andere verenigingen uit Akersloot, want Bacchus heeft onder andere vaak meegedaan aan de sportweek, het boardingtoernooi en het touwtrekken tijdens de kermis. Daarnaast werd Stichting Akersloot Promotie geholpen met de opbouw van het parcours van de Triathlon en de Beddenrace en begeleiden de leden van Bacchus nog elk jaar de intocht van Sinterklaas. Activiteiten voor leden en niet-leden Jaarlijks stond/staat er een aantal terugkerende evenementen op de agenda van Bacchus, evenementen die 'meegroeiden' met het leven van de (meest trouwe) leden. Naast een culinaire-kids-middag, ontbijtzwemmen en -wandelen, een poetsmiddag, een aantal gezellige avondjes, variërend van film/fondue, spelletjes of quiz en de vergadering voor de leden, wordt ook een toertocht en een lezing georganiseerd, waar niet-leden aan kunnen deelnemen. Deze lezingavond is in het verleden onder andere verzorgd door Jaimy van Sikkelerus, die kwam vertellen over zijn motorraces, en ook zijn Sjaak Lucassen, die op zijn sportieve Honda Fireblade een wereldreis Toeren tijdens het Happy Weekend van 2006 118

De Groene Valck - Akersloot | 2021 | | pagina 119