dat maandelijks uitkwam. De contributie bedroeg in het eerste jaar 25,- per jaar voor een rijdend lid en 17,50 voor een meerijdend lid. In 1980 werd de contributie verhoogd naar 30,-. Eerste activiteiten In de beginjaren bezochten de leden door de KNMV georganiseerde straatraces, ijsspeedwayraces op de kunstijsbaan in Alkmaar en ook toertochten en motortreffens georganiseerd door andere clubs. Er kwamen steeds meer contacten in het motorwereldje en Bacchus werd vaker uitgenodigd door andere motorclubs. Zo vroeg MC '68 uit Krommenie begin 1982 of Bacchus niet een handje wilde helpen bij de organisatie van hun Molentreffen tijdens het Paasweekend. Met de opbrengsten hiervan sponsorde MC '68 een goed doel, de Jumbo Run. Stichting Jumbo Run zette zich in om ca. 300 gehandicapte kinderen (uit de regio Nijmegen-Arnhem) en hun verzorgers een onvergetelijke, geheel verzorgde dag achterop de motor of in de zijspan te bezorgen. Het was geweldig om die blije gezichtjes te zien! Tijdens dit Molentreffen kwamen zo'n 500 motorrijders van clubs uit binnen- en buitenland met hun tentje naar Krommenie om een feestje te vieren. Dit internationale karakter was een geheel nieuwe ervaring voor Bacchus. Na dit Paasweekend stelde MC '68 voor, dat Bacchus de organisatie wel volledig over kon nemen en zo geschiedde. De feestzaal was destijds Het Dorpshuis in Krommeniedijk en zij leverden de drankjes. In samenwerking met een paar ondernemers uit Akersloot organiseerde Bacchus voldoende eten en vermaak (live bands) voor de 500 gasten. Familie en vrienden van de leden werden ingeschakeld om te helpen met de beveiliging van het terrein, het maken van grote pannen soep en het bakken van hamburgers en uitsmijters. Piet van Baar leverde het brood, vleeswaren en eieren, Willem Laan bakte gehaktballen en café 't Achterom stelde veel materiaal beschikbaar. De samenwerking met de Akersloter middenstand was goed en bij tekorten kon altijd 'achterom' bijgehaald worden. Elk jaar werd er zo'n 1000,- tot 1500,- verdiend voor het goede doel. Het volgende jaar wilde Het Dorpshuis een nieuw onderkomen bouwen en daarvoor hadden zij geld nodig. De prijs van hun bier en frisdrank ging flink omhoog en toen is de samenwerking abrupt beëindigd. AMC Bacchus bijeen t.g.v. het 15-jarig jubileum in 1994 Molentreffen Bacchus wilde het Molentreffen wel blijven organiseren tijdens het Paasweekend, maar op welke locatie? Een van de leden kwam van loonbedrijf Van Vliet en toen is gevraagd of daar de loods en het erf gebruikt mochten \15 jaar Bacch us 19941

De Groene Valck - Akersloot | 2021 | | pagina 118