128. Speeltuinvereniging De Speeltuinvereniging werd opgericht in 1957 onder bezielende leiding van kapelaan J. de Boer. Hij stond aan de wieg van diverse verenigingen en hield de vaart er goed in. Het contact- en advertentieblaadje 'Op De Hoek', dat hij was begonnen, was daar heel nuttig bij. Er kwam een bestuur en een stuk grond (van J. Kaandorp) aan de Koningsweg werd ingericht als speeltuin. De kapelaan charterde iedereen die hij nodig had, Kees Melker voor het laswerk, metselwerk door gebr. Tiebie, transport Arie Admiraal, oud ijzer bij de Hoogovens via Arie Tromp, etc. versleten en het enthousiasme over. Zoals altijd kwamen ook hier andere tijden. Daarnaast kwam het werk toch meestal bij eenzelfde kleine groep mensen terecht. Iets dat misschien in een klein dorp onvermijdelijk is. De filmprojector, gekocht van het oud papiergeld, die nog aanleiding bleek voor een flinke rel met het gemeentebestuur, bleef achter bij bestuurslid Wim Veldt en is nu in bewaring bij de HVOA. Een kleine 15 jaar heeft de speeltuinvereniging de Akersloter jeugd mooie tijden bezorgd! (Zie ook het uitgebreide artikel over de speeltuinvereniging in 'De Groene Valck' van 2015.) Wil Buur 129. AMC Bacchus De speeltuin omstreeks 1960 Ze zijn al meer dan 40 jaar bij elkaar en veel leden zijn lid vanaf dag één! Dat f zegt wel iets over de j/ yA sfeer binnen deze li m (1 f 1 r I 4 1878 motorclub. Met (pki a Pasen in 2019 werd *9*7 JJ het 40-jarig jubileum ^ijj^rif groots gevierd op het ^s==ssSi' scoutingterrein aan de Verlengde Roemersdijk. Hoe is 't allemaal begonnen ergens in 1979? De vereniging organiseerde allerlei activiteiten: avondvierdaagse, knobbelrit met luilak, speeltuinreisje, toneelopvoering, enz. De vereniging had dan ook een vormende functie voor de jeugd! Je moest voor dit alles wel lid zijn en had dan ook toegang tot de speeltuin aan de Koningsweg tijdens de openingstijden. Er was daar dan iemand die toezicht hield. Er werd ook geld Deelnemers aan de avondvierdaagse begin verdiend met jaren 60. Kapelaan de Boer en voorzitter Arie Schoon (op de rand van de zandbak) delen de het inzamelen medailles uit. van oud papier, mevr. van Sikkelerus regelde dat jarenlang. Daarnaast was het vooral Arie Broersen die zich voor de speeltuin heeft ingespannen. Rond 1970 was de speeltuin Het begin Eind jaren 70 was er een groepje Akersloter jongeren, dat regelmatig een stukje ging motorrijden en in het weekend 's avonds gezellig een biertje drinken. Tijdens die avondjes werden er plannen gemaakt om motorraces te bezoeken en om op zondag een TTT (Terrassen Toer Tocht) te rijden. En zo werd het idee geboren om een heuse motorclub op te richten. Het eerste bestuur werd gevormd door Peter Kaandorp als voorzitter, Dirk Buur als penningmeester, Piet Schouten als de secretaris en Wil Hollenberg en Hans Kortbeek als algemeen bestuurslid. Onder het genot van een biertje werd de naam voor de club bedacht: Bacchus, naar de god van de drank (wijn) en de dronkenschap. Dankzij het enthousiasme van de (nieuwe) leden werden er, zoals bij elke zichzelf respecterende motorclub, colors (rugemblemen) ontworpen met hierin een leeuwenkop, een lelie, een druiventros en (drank)flessen. Al snel werd er een zelf getypt en gestencild clubblad gemaakt, 116 lampionoptocht, filmvoorstelling, viswedstrijden,

De Groene Valck - Akersloot | 2021 | | pagina 117