Het Sint Jacobuscohort in 1942 voor het jeugdhuis aan de Julianaweg. Staand v.l.n.r.: Piet Leijen, Nico Meijne, Pater Jan Leijen of Kapelaan Coolen, Paul Schoon, Co Hoogenboom, Jos Hoogenboom, Wim Kaandorp, Martien Zwart, Willem van der Eng, Pé Putter, Hannes Overpelt, en Arie Krom. Zittend v.l.n.r.: Jan Kerssens, Herman Eejen, Piet Verduin, Jan van Sikkelerus, en Cor Leijen. Vanuit Uitgeest brachten o.a. Wim Groen, Paul van Baar en Nel van Duin scouting weer naar Akersloot. Vooral Piet van Zwol, maar ook vele anderen, maakte dat de groep kon bloeien en (flink) groeien. Via het oude speeltuinterrein aan de Koningsweg, waarop de voormalige Lucasschool een nieuw leven (en heel nieuwe vorm) kreeg als scoutinggebouw, dankzij o.a. Arie Graas en Niek Kaandorp, ging de groep naar een prachtig gebouw terrein aan de Roemersdijk. Heel wat Akersloter kinderen en jongeren hebben een mooie en vormende tijd gehad bij de vereniging en dat gaat dus, na 50 jaar, nog steeds zo verder. En dat alweer zo'n 100 jaar nadat Lord Baden- Powell het scoutingspel begon. De groep bestaat nu uit bevers, welpen, scouts en rowans, voor 5 tot en met 18 jarigen, en voor de oudere leden en leiding is er de stam. Uit de afgelopen jaren kennen veel mensen de naam van Hennie Verduijn, die lang en intensief bij de club betrokken is geweest. Op dit moment is Rob Dekker voorzitter van de groep. (Zie ook het uitgebreide artikel in jaarboek 'De Groene Valck' van 2009.) Wil Buur Het scoutinggebouw aan de Koningsweg, ca. 1990 115

De Groene Valck - Akersloot | 2021 | | pagina 116