de muzieklessen verzorgd door muziekleraar Siem Hoope uit Uitgeest. Dhr. Hoope had in Uitgeest een winkel met muziekinstrumenten. Daarnaast gaf hij ook muzieklessen in Uitgeest en Akersloot. In Akersloot vond dat lesgeven plaats op de zaterdag aan de Waterzijde bij de familie Gerrit en Dina de Groot. Het was daar de gehele dag door een komen en gaan, van groot en klein. De leerlingen leerden noten lezen en tevens hun eigen instrument bespelen. Deze instrumenten waren bijvoorbeeld blokfluit, accordeon, gitaar, drumstel en piano. Technisch hoogstandje van verkenners achter het voormalige jeugdhuis aan de Kerklaan, jaartal onbekend Een tweede aanloop was, en is, een langer leven beschoren. De groep bestaat nu al weer ruim 50 jaar! Artikel uit Op De Hoek van 2 april 1965 Gaandeweg groepeerden de leerlingen van Siem Hoope zich tot groepjes als duo's, combo's, etc. Een van die geformeerde groepjes noemde zich De Tophitters. De groep bestond uit 5 jongelui, 3 uit Uitgeest (Jaap Neelen, Henk Berghuis en Jan van de Kommer) en 2 uit Akersloot (Piet de Groot en Nico Hoogland). Men speelde eigentijdse muziek, in eerste instantie na afloop van toneelvoorstellingen en jaarvergaderingen van diverse verenigingen. Later groeide de groep uit tot een regionaal bekende band, die regelmatig speelde op feest- en dansavonden en kermissen. De Tophitters eindjaren zestig Gerard Krom Gzn. en Ludo Tiebie 114 127. Scouting Akersloot Padvinders, verkenners, scouting Voor 1 940 was er voor de katholieke jongens een vereniging, De Kruisvaart geheten. Zoals de naam al een beetje aangeeft, ging het hier vooral om de (katholieke) geestelijke vorming en niet zozeer om het spel. Al leek het met zijn uniformen wel een beetje op de padvinderij. Voor de meisjes was er dan de Graal Beweging. Tussen 1945 en 1950 was er een bloeiende verkenners-, welpen- en gidsengroep, de Jacobsgroep. Op katholieke grondslag, dus heetten ze geen padvinders, al speelden ze hetzelfde spel. Bekende namen: o.a. Jan Graas, Pé Putter, Jopie Poland en Cillie Veldt. Hun onderkomen was het jeugdhuis, de voormalige kaas fabriek, aan de Julianaweg. De groep had een korte maar hevige bloeiperiode, begin jaren 50 was het vrij plotseling voorbij. Scouting Akersloot !M Z I_É K I_T_V_0_Ë_E_Z_N_G Op vrijdagavond,9 april,geeft de "hereniging Volksonder wijs" afd.Akersloot u de gelegenheid kennis te maken .met de resultaten van de lessen van de ook in Akersloot zo te kende muziekleraar Siem Hoope. Op deze avond geven namelijk zijn beste leerlingen uit Uitgeest en Akersloot in zaal'. Verduin een muziekuitvoering. Tot. nu toe werd deze uitvoe ring alleen in Uitgeest gehouden en we zijn bijzonder blij nu ook de muziekliefhebbers in Akersloot de gelegenheid te kunnen bieden de muziek van deze,meest jeugdigeleerlin gen te- beluisteren. Om iedereen de kans te geven deze unie ke gebeurtenis bij te kunnen wonen hébben wij de toegangs prijs zo laag mogelijk gehouden en deze bedraagt dan o'ok slechts één gulden (Belasting inbegrepen)terwijl de leden van "Volksonderwijs" slechts 50 cent betalen. G.T. SssT St.Jacobusgroep

De Groene Valck - Akersloot | 2021 | | pagina 115