verhuisden de tentoonstellingen naar de Storey Club (oude melkfabriek). Dit was vooral van toepassing voor de vogels. Het was lastig om de vissen met aquariums tentoon te stellen. Als hierin wedstrijden waren, dan stonden de bakken thuis en ging de jury langs de huizen om de aquariums te beoordelen. Hiervoor waren verschillende criteria, bijvoorbeeld voor de bak, de vissen, de beplanting, de plaatsing, hardheid en zuurgraad van het water en de verlichting. Het gaf wrevel bij de verschillende aquariumliefhebbers toen de voorzitter een aquariumwedstrijd won. Veel leden trokken zich terug en de vereniging specialiseerde zich verder in vogels. Wel was er nog eenmalig een gezamenlijke tentoonstelling in 1984, die gehouden werd in het dorpshuis. Hier werden zowel vissen als vogels tentoongesteld. In 1988 verhuisde de tentoonstelling naar De Lelie en in 2012 naar de handbalkantine. Dit was een mooie locatie, maar toch wat buiten de route en dus kwam hier helaas niet veel publiek. Veel drukker is het weer vanaf 2016. Sinds die tijd worden de tentoonstellingen in 't Kruispunt gehouden. Daar bezoeken ruim 500 belangstellenden de tentoonstelling gedurende het weekend. Om uit de kosten te komen organiseert de vereniging daarbij een tombola. Voor iedere tentoonstelling wordt een catalogus uitgegeven. Voor de jaarlijkse tentoonstelling zijn vele kooien nodig. De vereniging heeft ruim 300 kooien in opslag, compleet met stellages en tentoonstellingsmaterialen. Eerst werd alles opgeslagen op de zolder van de oude brandweerkazerne aan de Raadhuisweg, later in de kapschuur van Piet Baltus en nu in de schuur van Verduin aan de Hoogegeest. De kooien zijn allemaal gemaakt door Henk Admiraal, de toenmalige materiaalcommissaris. Dit alles tegen geringe kosten en samengesteld van hout dat via via bij elkaar werd gesprokkeld of langs de weg werd meegenomen als er een grofvuilronde was. De leden, het bestuur en vergaderingen De bestuursvergaderingen werden en worden gehouden bij de bestuursleden thuis. De eerste ledenvergaderingen waren in café De Vriendschap en later in café 't Achterom. Hier werd ook de jaarlijkse feestavond gehouden compleet met livemuziek. In deze eerste jaren werd de ledenvergadering vaak gecombineerd met een lezing of presentatie. Dit was ook om het kennispeil van de nog onervaren leden te verhogen. Daarna waren de ledenvergaderingen in De Broeikas, de laatste jaren zijn ze in 't Kruispunt. Er zijn drie leden, die vanaf de oprichting lid zijn van de vereniging en dus al 50 jaar aan de club zijn verbonden. 112 Dit zijn Hans Velzeboer, Willem v. d. Kommer en Freek Kruijenaar. Bedroeg het ledental in de beginjaren meer dan 50, de laatste jaren schommelt dit tussen de 20 en 25. De leden komen niet alleen uit Akersloot, maar ook uit de wijde omgeving, tot Den Helder aan toe. In het 50-jarig bestaan van de vereniging zijn er verschillende bestuursleden geweest. Bestuurders die een groot stempel op de vereniging hebben gedrukt zijn Geert de Winter, Loek Konijn, Henk Admiraal en El Boots. Het huidige bestuur bestaat uit Nico Stobbe, Cees Arends, Gerrie-Wilma Hoogvorst, Piet Verduin en Peter Schut. Hoogtepunten en wereldkampioen Pracht en Praal is een kleine vereniging, maar wel een van een hoog niveau. Dit blijkt wel uit de kwaliteit, die wordt aangeboden op de verenigingstentoonstelling in november. Van daaruit kun je meedoen aan de districtstentoonstelling in december en het Nederlands kampioenschap in januari. De wereldkampioenschappen zijn meestal in februari. Zo zijn Paul v. d. Burg met een grote parkiet en Piet Verduin met een kanarie wereldkampioen geworden. Dat word je niet zomaar. Er worden immers circa 9000 vogels ingebracht. Daarnaast zijn Kees Zijp, met een glansspreeuw en een duif, en Peter Schut, met een grote parkiet, meerdere malen Nederlands kampioen geworden. Verschillende leden zijn districtskampioen geweest, zoals Max Nuijens, Piet Verduin, Paul v. d. Burg en Kees Zijp. Er zijn dus gewoon goede kwekers en vogels in Akersloot en daar zijn we best wel trots op. Vogelvreugd De vereniging was lid van de NBvV, oftewel de Nederlandse Bond van Vogelliefhebbers. In 1976 is de vereniging, met nog enkele andere verenigingen, uit onvrede uit deze bond gestapt. Pracht en Praal sloot zich toen aan bij de AVB, de Algemene Vogel Bond. Een gevolg daarvan was dat de vereniging een andere naam moest hebben en dat werd Vogelvreugd. In 1982 is de vereniging weer teruggegaan naar de NBvV en dus Vogelvereniging Pracht en praal fik ets loot fis nficslotr-r nj J? Ned. tend n WHfaitiTietitiWï. Opgericht IE Janurari 1971

De Groene Valck - Akersloot | 2021 | | pagina 113