De gewoonte was om twee keer per jaar een nieuw stuk te spelen. De repetities startten in september en de uitvoering was met de kerst. Tegen Pasen was er een tweede optreden, maar als Pasen vroeg viel was er niet voldoende tijd om te repeteren, met als gevolg dat de tweede uitvoering meestal wat kwaliteit betreft tegenviel. De repetities waren op verschillende plaatsen, eerst in het café van Freek Dekker aan de Wilhelminaweg (nu Storey Club), later in De Vriendschap van Arie Verduin, het Jeugdhuis, de kleuterschool (achter de voormalige kaasfabriek) tot in de schuur van Siem Woestenburg (Hoogegeest) of de aula van de St. Jacobusschool. Tegenwoordig repeteert de toneelvereniging in de kantine van de handbalvereniging en uiteraard wordt er ook wel eens bij de spelers thuis gerepeteerd. Het bestuur en de leden van de club voelen zich altijd zeer betrokken. Iedereen helpt mee met het zoeken van kleding, meubels en andere rekwisieten. En ook het opbouwen en afbreken van het decor is een gezellig gebeuren. Ook het uitzoeken van een nieuw stuk probeert men altijd zoveel mogelijk te laten rouleren onder de leden. Samenstelling van St. Willibrordus in 2019. Achterste rij v.l.n.r.: Renate Kerssens, Aad Kerssens, Corrie Kerssens, Marcel den Dunnen, Alice Brakenhoff, Piet van der Molen, Mary Bakker, Henk Krom, Karin Zegers, Piet Eriks en Sjors Veldt. Voorste rij v.l.n.r.: Linda Betjes, Angelique den Dunnen, Cor de Leur en Erwin Tiebie. Werd er vroeger uitsluitend toneelgespeeld, vanaf de jaren 90 werden er soms liedjes gezongen en werd het spel bij gelegenheden begeleid door muziek, een accordeon of een keyboard. De liedjes waren soms kant-en-klaar, zoals bij de Jantjes, maar niet zelden werd de tekst door de leden zelf verzonnen, zoals bij 'Mensen langs de haven' of 'Ze kunnen de pot op'. Ook mag de toneelvereniging zich zeer rijk voelen met een toneelschrijfster als Mary Schoon in de gelederen. Van haar heeft de toneelvereniging menig stuk gespeeld. In het weekend van 7 en 8 februari 2020 bestond de toneelvereniging 100 jaar. Ter gelegenheid van dit jubileum heeft de vereniging, met ondersteuning van het Aquariuskoor, een zelf geschreven stuk 'De nieuwe burgemeester' met liedjes op het podium van de r.-k. kerk gebracht. Roosmarie Lauritsen 125. Vogelvereniging Pracht en Praal In 2021 viert Pracht en Praal haar 50-jarig bestaan. De vereniging werd opgericht op 18 januari 1971 als een gecombineerde aquarium- en volièrevereniging. In het eerste clubblad, dat in maart 1971 verscheen, werden de leden uitgenodigd voor een ledenvergadering. Aansluitend aan de vergadering was een lezing getiteld 'vleugels en vinnen'. De vergadering was in zaal Verduin (café de Vriendschap). In de uitnodiging stond vermeld: "Om de verenigingskas wat te spekken zullen we in de pauze een verloting houden, waarvoor aantrekkelijke prijsjes beschikbaar zijn gesteld." Het eerste bestuur bestond uit: voorzitter hr. P. Knikman, secretaris (aquariumafd.) hr. P. Keijsper, secretaris (vogelafd.) hr. W Weber, penningmeester mevr. M. Koehoorn, T.T. secretaris hr. G. Koehoorn, leden hr. B. Leijen, hr. J. Busch (Alkmaar), hr. C. v. d. Veer en hr. S. Schoon. Daarnaast waren Arie Verduin (cafébaas) en Piet v. d. Lee mensen die in de beginjaren veel hebben bijgedragen aan de vereniging. Tentoonstellingen In de beginjaren waren er ruim 50 leden met vogels of vissen. Er waren vele soorten vogels die werden gekweekt, van koudbloedige tot tropische vogels. Enkele soorten waren: parkieten, glansspreeuwen, duiven, sijzen, vinken en kanaries (alleen al bij de kanaries zijn er 50 soorten kleurstaten). De eerste tentoonstellingen werden gehouden in café De Vriendschap bij Arie Verduin. Na een paar jaar 111 van het eerste

De Groene Valck - Akersloot | 2021 | | pagina 112