Recensie uit de Alkmaarsche Courant van 29 april 1922 Een scene uit 1965, v.l.n.r. Jopie Dil, Stien Schotanus, Joop Koppes en Gerrit Otte Rossenbacker. Een man met vele kwaliteiten, die zich voor alle facetten van het toneel inzette en zo nodig de taak van toneelknecht op zich nam of door omstandigheden een rol van iemand overnam. De vereniging heeft niet alleen in Akersloot opgetreden, maar ging ook op tournee. Er werden voorstellingen gegeven in Amsterdam, (toneelconcours) in Uitgeest (3de prijs), Haarlem, Alkmaar, Ertvelde (B) en Schoorldam. Er hebben eveneens twee zusterverenigingen gastvoorstellingen verzorgd in Akersloot, een toneelvereniging uit Ertvelde (B) en een uit Krommenie. In samenwerking zijn er met de zustervereniging St. Willibrordus uit Akersloot twee spektakelstukken opgevoerd, zijnde 'A Christmas Carol' in de St. Jacobuskerk en de musical 'Oliver' in sporthal De Lelie. Tot op vandaag de dag is de vereniging nog steeds actief en heeft ieder najaar een voorstelling in Akersloot. Dick Kruk 124. Toneelvereniging St. Willibrordus Toneelvereniging St. Willibrordus is opgericht op 7 februari 1920. Volgens de kranten werden de eerste voorstellingen in april van dat jaar gegeven in samenwerking met de R.K. Volksbond. De heren van de 'tooneelclub' brachten een 8-tal komische voordrachten. Uit een krantenbericht uit 1959, geschreven t.g.v. het 40-jarig bestaan, blijkt dat de eerste regisseur de heer Van der Jacht was. De eerste tien jaar mochten alleen heren toneelspelen. Onder leiding van pastoor Nieuwenhuizen mochten ook dames meespelen, maar zij konden nog geen lid worden. In de beginjaren stond een uitvoering altijd onder toezicht van de katholieke kerk en werd de voorstelling begonnen of afgesloten door een geestelijk adviseur. In 1950 was in het Noord Nederlands Dagblad te lezen dat de avond werd gesloten door pater Hendrikx, die de spelers lof toezwaaide voor de zo buitengewoon geslaagde avond. Opgevoerd werd 'Het vijfde wiel aan de wagen', een blijspel in drie bedrijven. Eind jaren 50 werd vanuit de toneelvereniging het jongerentoneel opgericht onder leiding van kapelaan De Boer en Jo Meijne. Dit heeft enkele jaren geduurd en menig jeugdlid stroomde door naar het volwassen toneel. In 1964 werd de naam van het jongerentoneel veranderd in De Fuik. Daarna stierf dit initiatief een langzame dood. Een scene uit Oliver (2003), met o.a. Dick Kruk, Lianne Koomans, Corrie Kerssens, Els Tollenaar met Cliff Ellsworth en Erwin Tiebie De cast van het toneelstuk 'Meneer de burgemeester', 1956. V.l.n.r.: Riet Hollenberg, Julia Schoon, Tiny Putter, Cor Kaandorp, Pé Putter, Nico Konijn, Henk de Goede, Wil Putter, Paul Buur, Jo Admiraal, Jan Kerssens, Wim Kaandorp en Joop van Sikkelerus. 110 UIT AKERSLOOT. Donderdagavond gaf de toonccïvereeniging „Nieuw Leven" hare laatste openbare uitvoe ring in dit seizoen in het café van dai beer Oroem. De opkomst had beter kunnen zijn. Opgevoerd werd het tooncetatuk „Ab de kersen bloeien". Op het laatste oogcublik bleek, dat een d« spelers, de heer Wilbrink, door ziekte verhinderd was deien avond op te treden. Bereidwillig en op meesterlijke wij ze werd zijn rol door den heer da Bakker vervuld. Dat er durf bij de leden van „Nieuw Lfr ven zit om dit stuk op te voeren, bevreemdde ons niet, want nog steeds gaat de vereen3- ging, wat roivastneid en voordracht betreft, vooruit, hetwelk ook Donderdagavond weer opnieuw is gebleken, daar alle spelers hun beste beentje hebben voorgezet om het pu bliek te amusecren Ze zijn daarin .dan ook volkomen geslaagd, getuige het applaus na ieder bedrijf, 't Is niet mogelitfc om in détails te treden, maar de rol van johan Kramer, opgevoerd door den heer G. Ötte, verdient vermelding,, zoo kranig als dit door genoemden beer voor het voetlicht werd gebracht. De grim age van de spelers was geheel be langloos gedaan voor de vereeniging door den heer 5 Visser te Alkmaar, idle in alle doe len eer van zim werk heeft gehad, en daar door veel heeft bijgedragen om het geheel te doen slagen Een gezellig bal besloot den avond.

De Groene Valck - Akersloot | 2021 | | pagina 111