100 jaar bloembollencultuur in Akersloot Deze maand herdenkt de Koninklijke Algemene Vereniging voor Bloem bollencultuur afd. Akersloot - Uitgeeest het feit dat zij 100 jaar geleden werd opgericht in het dorp Akersloot. Om dit heugelijke feit te herdenken zijn er een aantal feestelijkheden in voorbereiding Donderdag 14 februari is er 's avonds om20.30 uur een officiëlereceptie voor genodigden. Tijdens deze receptie zal de expositie '100 jaar bloembollen cultuur in Akersloot warden geopend door de burgemeester van Akersloot de heer J.F.N. Comelisse. Vrijdag 15, za terdag 16 en zondag 17 februari zal de expositie voor het publiek zijn geopend van *s morgens 10.00 uur tot 's avonds 20.00 uur. Naast een enorme hoeveel heid historisch materiaal, zoals ge reedschap, foto's, administratieve ge gevens, prijskranten enz, hebben ook een aantal vooraanstaande lelie' vexedelingsbedrijvenhunmedéwerking toegezegd. Zij zullen de expositie met hun nieuwste lelierassen op fleuren. Tijdens de openingsuren zal er iemand van de plaatselijke lelie/bollenkwekers aanwezig zijn om een en ander toe te lichten over wanneer het materiaal aktueel was en hoe het werd gebruikt. Dit alles vindt plaats in sporthal De Lelie, Rembrandtsingel 3, Akersloot. Krantenartikel uit 1991 Het bestuur en de jubileumcommissie van de afdeling Akersloot-Uitgeest in 1991 Staand v.l.n.r.: Gerbrand Twaalfhoven, Sjors Veldt, Jan van Essen, Henk Hoogervorst, Peter Kaptein, Gertjan Boogaard en Arie Rodenburg Gehurkt v.l.n.r.: Jaap Twaalfhoven, Theo Kaptein, Joop Kerssens De AVB bestaat dus nog steeds. De vereniging heeft in 1953 het predicaat 'koninklijk' gekregen, waardoor de naam Koninklijke Algemeene Vereeniging voor Bloembollencultuur is geworden. Voor bloembollentelers is het nog steeds voordelig om lid te zijn. De voordelen zitten met name in zaken als juridisch advies, scheidsgerecht, kredietverzekering en conflictbemiddeling. Twee Akersloters verdienen het om in dit stukje apart vermeld te worden: Arie Schoon is ongeveer 25 jaar voorzitter geweest van de afdeling Akersloot en Peter Kaptein was in de jaren negentig 10 jaar voorzitter van de afdeling Akersloot-Uitgeest. Gerard Krom Gzn. In 1991 - de vereniging bestond toen uit 26 leden, waarvan 19 uit Akersloot - bestond de afdeling Akersloot-Uitgeest 100 jaar. Dit jubileum werd uitgebreid gevierd. Zie hiervoor het krantenartikel '100 jaar bloembollencultuur in Akersloot'. De afdeling Akersloot-Uitgeest is na het eeuwjubileum opgegaan in de afdeling Noord-Kennemerland. Nu is het de LTO Noord, afdeling Kennemerland- Zaanstreek. 9

De Groene Valck - Akersloot | 2021 | | pagina 10