f 4/. IsO 113. Handenarbeidclub voor Meisjes In de jaren zestig konden katholieke meisjes tot 12 jaar meedoen met de Handenarbeidclub voor Meisjes. Op de dinsdagavond kon er voor 20 cent per keer geknutseld worden in de Klimop, later boven de kleuterschool en nog later in De Broeikas. De knutselavonden stonden onder leiding van de dames Van der Knaap en Koekoek. Per avond deden er ongeveer 12 tot 15 meisjes mee. In de tijd voor Sinterklaas werden er surprises gemaakt en ook voor Vader- en Moederdag werden er cadeautjes gefabriceerd, zoals sigarettenkokers en krantenhangers. De club is rond 1969 opgeheven. Gerard Krom Gzn. 114 en 115. Clubs voor de Jongere en de Oudere Jongens tot steuning van het Orgelfonds der Ned. Herv. Kerk alhier", met daarbij nog de vermelding: "Hopende dat gij op den ingeslagen weg moge voortgaan!!" AA In 1937 werden er door dominee van Mullem ten behoeve van de Nederlands Hervormde jongens twee clubs opgericht. Een voor de jongere en een voor de oudere jongens. Bij de Club voor de Jongere Jongens werd houtzaagwerk beoefend en bij de Club voor de Oudere Jongens houtsnijwerk. Bij beide clubs werden de houtbewerkingslessen gegeven door de dominee zelf. De jongeren moesten met carbonpapier voorbeeldfiguren op hout uittekenen en vervolgens met de zaag en als men wat ouder was met de guts bewerken. Voor het houtbewerken werd speciaal hout ingekocht dat makkelijk te snijden was. De jongeren wisten mooie voorwerpen te produceren, die later op zogenaamde 'bazars' werden verkocht. Met het vertrek van de dominee naar elders stopten beide handwerkclubs. Frans Zonneveld 116. Akerslooter Naai- en Handwerk- vereeniging De eerste info over de (Nederlands Hervormde) Akerslooter Naai- en Handwerkvereeniging, ook wel Krans van Oudere Dames genoemd, vinden we terug in 1911. President Kerkvoogd J. Blokker Nzn stuurt dan een bedankbrief aan de vereniging voor "uwe edele opofferingen, waardoor gij in staat waart een som groot één en veertig gulden en 20 cts af te dragen ai i< 0$. 0°a In een informatieblad uit 1942 wordt nog de volgende informatie over de handwerkvereniging vermeld: "Ten huize van Mw. Borsjes wordt wekelijks de handwerkkrans voor oudere dames gehouden, welk werk jaarlijks op een bazar wordt verloot en een goede steun is voor onze kerkvoogdij." 106 zé ^v-7-2. 'y y' -SS -- - /^- J7_ V' 'k 'A

De Groene Valck - Akersloot | 2021 | | pagina 107