Jan Terluin heeft nog een jaartje meegedraaid en is daarna gestopt. Janny van Hoven en Plausch Terluin zijn verder gegaan. Plausch als administratieve ondersteuning, wel alles per mail, Janny om de club inhoud te geven en de leiding tijdens de bijeenkomsten op zich te nemen. Janny had al veel ervaring opgedaan bij een andere fotoclub, haar grote hobby is fotografie en werken met de PC. Deze combinatie maakt dat zij dit al jaren met enthousiasme doet, inmiddels met veel steun van Jan Louwe en Elli Blokker. In september 2005 is de club van start gegaan met 12 leden. In het voorjaar van 2007 waren het er 17. Nu schommelt het ledenaantal rond de 20. Er wordt gewerkt met een jaarprogramma, waarin onderwerpen staan die gefotografeerd moeten worden. Ieder lid heeft zijn eigen idee en invalshoek. Per maand worden 2 foto's ingeleverd. Deze worden dan beoordeeld en besproken. Dit wordt gedaan met ondersteuning van een door Jan Louwe gemaakt computerprogramma. Aan het einde van het seizoen wordt 'de mooiste van het jaar' gekozen. Deze wordt mooi afgedrukt en krijgt een mooi plekje aan de wand in 't Kruispunt. Ongeveer 1 keer per seizoen wordt er, buiten de vaste clubochtend, een gastdocent uitgenodigd. Op 20 maart 2018 was het 12%-jarig bestaan van de club. Dit werd gevierd met een mooie tentoonstelling in 't Kruispunt. Van ieder lid werden 2 foto's geëxposeerd. De tentoonstelling werd goed bezocht (ongeveer 450 bezoeker). Foto gemaakt door Hans Albers tijdens de Buitendag van 2015 in de Hempolder Eén maal per jaar wordt er op locatie gefotografeerd, dan gaat de hele club een dagje op stap. Voorbeelden van locaties die bezocht zijn, zijn: het Zuiderzeemuseum in Enkhuizen, de OBA in Amsterdam, de Zaanse Schans, de duinen en de Hempolder. Met dank aan Plausch Terluin. 112. Hobbyclub voor Jongens Voor de katholieke jongens uit Akersloot was er in de jaren zestig, waarschijnlijk van 1961 tot ca. 1965, een hobbyclub voor jongens. Op vrijdagavond van 7 uur tot half 9 konden de jongens terecht op de zolder van de oude kaasfabriek/kleuterschool/Storey Club. Onder leiding van Toon Mathijsen werd daar dan driftig geknutseld, maar omdat figuurzagen de belangrijkste (misschien wel de enige) techniek was die geoefend werd, werd de club eigenlijk altijd 'de figuurzaagclub' genoemd. Berichtje uit de allerlaatste Op De Hoek, die van 2 april 1965 Ik was ook een tijdje lid. Wat ik me van die tijd kan herinneren is dat we eerst een plaatje moesten uitkiezen, bijna altijd Sneeuwwitje of één van de zeven dwergen, en dat we daarna dat plaatje op triplex moesten overtrekken m.b.v. carbonpapier. Daarna moest het figuurtje met een figuurzaag uitgezaagd worden, een klus waarbij om de haverklap het zaagje brak. Vervolgens werd er geschuurd en geschilderd. Als het Walt Disney-figuurtje klaar was, mocht je het mee naar huis nemen en trots aan je ouders laten zien. Van mijn werkstukjes is helaas niets meer bewaard gebleven, maar niet getreurd, want gelukkig kunnen we de figuurtjes tegenwoordig ook weer op internet terugvinden. Als de jongens wat ouder en vaardiger waren, mochten ze ook met iets gevaarlijker gereedschappen aan de gang. Zij behoorden dan tot 'de beitelclub'. Bram Stompedissel Gerard Krom Gzn. 105 W A T I S E R G A_A_N_D_E 7 Zondag:- 11.30-12.30 Loop in .jongens Maandag: 7.15-8.15 Woelwaters. 7-30-8.30 Bibliotheek. 8.00 Repetitie "Amicitia". Gym volgnes rooster. Dinsdag: 7.30-8.30 Tieners. 7.30-9-00 Tafeltennis junio- .ren en beginners. 9-00-10.45 Tafeltennis senio- ren. Gym volgens rooster. Woensdag: 7.00-8.15 Kwetters. 7-30-9-30 Loop 'in jongens. 8,00 Handbaltraining. Donderdag: 3.30-4.00 Bibliothéek voor de jeugd. 7-30-8.30 Bibliotheek. Vrijdag: 7.00-8.30 Hobbyclub jongens. 7-30-9-30 Loop in jongens. Tafeltennisclub voor competitiespelers/ sters.

De Groene Valck - Akersloot | 2021 | | pagina 106