2003 stond het koor onder leiding van Otto van den Aartweg, die het koor naar een hoger niveau tilde. In 2009 nam Esther Krom de leiding van het koor over. De vele optredens waren altijd zonder dirigent, wat prima ging. Het koor, dat een repertoire had van zo'n 45 nummers, begeleidde zichzelf met ritmische muziekinstrumenten, zoals de djembé, peul, lamatenen, kikker, rasp en ei. In 2014 stopte een groot deel van de leden, hetgeen uiteindelijk zou leiden tot het einde van de muziekgroep. Het laatste optreden was op zondag 8 november 2015 tijdens de Valk-in' concerten van dat jaar. Bericht uit De Castricummer van 28 oktober 2015 Gerard Krom Gzn. 110. Zanggroep The Krom Sailors The Krom Sailors is een zanggroep bestaande uit broers en zwagers, met muzikale begeleiding van achterneef Piet de Groot. De groep is gestart in 1999, omdat de leden vonden dat bij bezoek aan hun moeder in Strammerzoom het daar, vooral in het weekeinde, wel heel rustig en stil was. Om dit te doorbreken gingen de broers en zwagers op de zondagmorgen zingen voor hun moeder en ook de overige bewoners. Zo ontstond er een heus koor van zeven broers en drie zwagers. De muziekzijde wordt geregeld door achterneef Piet de Groot, samen met broer Arie. Later is ook John Wissenburg er nog met zijn accordeon bij gekomen. 104 Broer Jan regelt het oefenen en de optredens. Deze zijn tegenwoordig veelal met spreekstalmeester (en achterneef) Peter Velzeboer. Meestal zingen The Krom Sailors in bejaarden- en verpleeghuizen en op feestjes voor bijvoorbeeld het Rode Kruis of De Zonnebloem. Hoofdzakelijk worden er vrolijke shanty's in het Nederlands of Engels gezongen. Het oefenen was eerst bij een van de zangers thuis, later in 't Kruispunt. Waar vind je dit nogeen koor van broers en zwagers? Jan Krom 111. Digitale Fotoclub Na het afsluiten van de computerlessen digitale fotografie werd er door de docenten, Janny van Hoven en Jan Terluin, aan de cursisten gevraagd of er belangstelling was voor een fotoclub. En die belangstelling was er. Naar aanleiding hiervan opende Jan Terluin op 20 september 2005 de eerste bijeenkomst van de digitale fotoclub, waarbij 19 belangstellenden aanwezig waren. Jan vertelde ook wat de bedoeling was van de club: a. Het digitaal verwerken en bewerken van foto's, met diverse fotoprogramma's. b. Mooiere foto's maken, o.a. door te werken met diafragma, grootte, sluitertijd, belichting, etc. c. Er een leuke, informatieve ochtend van te maken. Het onderlinge contact is belangrijk. Akersloot - Wie nog een tien jaartijd wordt voorande- maal het bijzondere keor re uitdagingen. Nog eenmaal Shosholoza wil zien en horen zullen zij hun meerstemmige kan zondag 8 november tus- Afrikaanse liederen, gepaard sen 13,30 en 17,00 uur terecht met trommelgeluiden en an- bij de Waik-ln optredens In dere percussie-instrumenten het dorp. Ooit gestart met aan het publiek. Afwisselend negen vrouwen en inmiddels met de band JJAG wordt het uitgedund tot zes, beslui- vast een memorabel optre- ten de leden dat het na zes- den op de Breedelaan 1.

De Groene Valck - Akersloot | 2021 | | pagina 105