De cantorij wordt geleid door een cantor en zingt één keer per maand tijdens een morgendienst, maar ook in de Kerstnacht en tijdens de Paasnachtdiensten. Vier keer per jaar wordt er een 'avonduur' gehouden: een korte meditatieve viering waarin de cantorij als het ware de voorganger is. Op dit moment is Hans Hovius cantor ad interim. De cantorij in actie, 2012 Gerard Krom Gzn. 108. Plattelandsvrouwenkoor l'Art du Chant Enchanté 20 november 2019 was het 40 jaar geleden dat Babs Talens het initiatief nam tot het oprichten van het Plattelandsvrouwenkoor en Anneke Stolk als dirigente de leiding op zich nam. Volgens burgemeester Cornelisse, bij het 15-jarige bestaan van het koor, nam het een geheel eigen plaats in binnen het culturele leven van Akersloot. Vervolgens werd de naam van het koor gewijzigd in l'Art du Chant, dat klonk lekker. Diny Verbeek werd penningmeesteresse, Nel Blokker secretaresse en Bea Hageman voorzitster. Het Plattelandsvrouwenkoor omstreeks 1980 In het begin nog wat onwennig, maar onder Anneke's leiding werden de prestaties steeds beter en werd het koor regelmatig gevraagd voor optredens, zowel in Akersloot als elders. Ook werd aan festivals en concoursen meegedaan. In de kersttijd werd meermaals opgetreden voor de Stichting Wijzer in Amsterdam. Ook mochten wij meerdere keren onze medewerking verlenen bij de middagpauzedienst in de Engelse kerk op het Begijnhof, die door Radio Bloemendaal werd uitgezonden. We repeteerden in het mortuarium naast Strammerzoom, omdat er geen andere ruimte beschikbaar was. Dit was niet echt ideaal. Na 16 jaar stopte het koor l'Art du Chant. Een paar leden van dit koor richtte samen het nieuwe vocaal ensemble Enchanté op. Dit bestond uit de volgende leden: Joke van Esveld, Nel van Duin, Gerie van Boven, Anneke Wormsbecher en Bea Hageman, samen met de heren Klaas Renkel en René Swart, dit onder leiding van dirigente Anneke Stolk. Het werd een muzikaal succes. Moeilijke nummers werden ingestudeerd en uitgevoerd, onder andere begeleid door gitarist Jan Verduin en pianist Frits van Berkum. Andere pianisten zoals o.a. Ria Pijlman, Rob Oud en Gertie Kuperus hebben ook een aandeel in het succes gehad. Ook voor Enchanté was repetitieruimte een probleem. Oma Grietje Verduin bood ons repetitieruimte, ook werd er geoefend in de huiskamer van Bea. Veel optredens in Amsterdam en omstreken werden door het kleine koor uitgevoerd. Op 2 november 2003 trad Enchanté voor het laatst op in het goedgevulde Witte Kerkje te Akersloot. Een muzikaal tijdperk van bijna 35 jaar was voorbij. Wij kunnen terugzien op een mooie periode. Met dank aan Anneke Stolk. Bea Hageman 109. Muziekgroep Shosholoza In 1997 werd dameskoor 'Mamma Themba' opgestart. Aanvankelijke startte het koor o.l.v. Micheline Beer met 25 leden, maar in de beginjaren zakte het ledenaantal naar 12. Dit was o.a. het gevolg van het feit dat het koor duidelijk koos voor het zingen van Zuid-Afrikaanse liederen Er werd gerepeteerd in de huiskamer van Anneke van Baar, later beurtelings bij de leden thuis. Het eerste optreden was in 1999 in De Vriendschap voor het Katholiek Vrouwengilde. Inmiddels was de naam van het koor veranderd in 'Shosholoza', wat in het Zuid-Afrikaans 'samenwerking' betekent. Vanaf 103

De Groene Valck - Akersloot | 2021 | | pagina 104