Het koor is opgericht in 1962, door Niek Krom, de 106. Dameskoor van de Nederlandse toenmalige dirigent van het herenkoor. Er werd gestart Hervormde Kerk met een groep van zo'n 20 a 30 dames, met de bedoeling om doordeweeks, als de meeste heren naar hun werk waren, het zingen bij 'rouwtjes en trouwtjes' te kunnen overnemen. Ik denk dat Niek Krom zich weleens zal hebben af gevraagd waar hij aan begonnen was. Het was of de dames elkaar nooit gesproken hadden, het leek wel een kippenhok. Ben Mijnders werd de organist, het kerkbestuur zorgde voor bladmuziek, de sopranen en de alten werden geselecteerd en de repetities gingen beginnen op een gekozen avond en tijd. Gaande voort begon het op een koor te lijken. Vandaag de dag zijn er nog leden van het eerste uur bij het koor aanwezig. De gemiddelde leeftijd is wel heel hoog, maar zingen doen de dames nog steeds. Vanaf 1962 had het koor de volgende dirigenten: Niek Krom, Anneke Stolk, Joke Schoon, heel kort Hanneke van Nee en tot heden Marian Wolvers. Het dameskoor van de Nederlands Hervormde Kerk, ca. 1965. Staand v.l.n.r.: vrouw van Jan Blokker, Grietje Roemer-Dil, Geertje Smit-Dil, Mary Blokker-Schild, Elisabeth Nederveen- Lodde, Nel Blokker, Bets van der Oord, Nel Timme, vrouw van Piet Tijmes. Zittend v.l.n.r.: Nel Meijer, Marie Nederveen, Annie Zweeris, Trien Timme en Sipkje Bosman-Zwart (organiste en koorleidster). Het dameskoor in 2002 Boven v.l.n.r: Marian Veldt, Marie v. d. Eng, Alie Brakenhof, Riet Buur, Annie Bruinenberg Ria Schoon, Gerda Schouten, Karolien Mienis, Trien Molenaar, Marie Leijen, To Buur en Ursula Dudink. Middelste rij v.l.n.r.: Alie Schut, Nel v. d. Eng, Gerie Buur, Leny Verduin, Jo Beentjes, Tiny van Diepen, Riet Broersen, Mieke Metselaar, Agaath de Goede, Tiny Leijen en Joke Schoon. Onderste rij v.l.n.r.: Marian Wolvers, Riet van Diepen, Bets Teuthof, Corrie Kaptein, Gerda Hoogland, Emmie Pracht en Paulien Hoogeboom. De organisten waren Ben Mijnders, Jaap Leek, Jan Tromp, Ria Pijlman en de huidige organist Frans Verhaar. Op dit moment worden vanwege personele problemen pogingen gedaan om in de toekomst het heren- en dameskoor samen te voegen. Jan Krom In 1973 fuseerde de Nederlandse Hervormde Kerk van Akersloot met de Protestantse Kerk van Uitgeest en ging dus op in de Protestantse Gemeente Uitgeest-Akersloot. De fusie betekende tevens het einde van het dameskoor van de Nederlandse Hervormde Kerk te Akersloot. Over dit koor is verder weinig bekend. Wel is er een nog een foto van het koor bewaard gebleven. Gerard Krom Gzn. 107. Cantorij van de Protestantse Gemeente Uitgeest-Akersloot De Protestantse Gemeente Uitgeest-Akersloot omvat de twee dorpen Akersloot en Uitgeest. In beide dorpen heeft de gemeente een fraaie kerk staan in het dorpshart. Deze kerkgebouwen worden, afwisselend, gebruikt voor de wekelijkse kerkdiensten, die eens in de maand muzikaal ondersteund worden door het eigen zangkoor: de cantorij. De cantorij startte in 1973 met liederen uit het liedboek, maar beschikt inmiddels over een uitgebreid repertoire. Het koor bestaat momenteel uit 23 mensen en oefent iedere woensdagavond van 20.00 tot 22.00 uur in de kerk van Uitgeest. 102

De Groene Valck - Akersloot | 2021 | | pagina 103