Voor 8 koorleden was dit de reden om op te stappen. Organisten uit die tijd waren J. Hollenberg en later Jan Leek van Dorregeest. Na de ruzie werd het koor echter groter dan ooit. Het bestond toen uit 21 koorleden. Latere koordirigenten waren Niek Krom, Anneke Stolk, Nina de Wijs en Cora de Lange, organisten waren Jaap Leek, Ben Mijnders, Jan Tromp en Ria Pijlman. Op dit moment telt het koor 14 zangers. Het St. Caeciliafeest wordt nog elk jaar gevierd. driftig en poestig. Toen op Hemelvaartsdag onder de Hoogmis pastoor merkte dat er jongens op het koor waren, die hun Sanctus uitjubelden riep hij of dat zingen met de jongens nog niet uit was ophouden met zingen, waarop organist J. Admiraal zijn klavierklep dichtgooide en werd vastgesteld niet meer te zingen de verdere hoogmis in stilte werd afgelezen. Daarna was er koorvergadering bij J. Admiraal. Tot staking bij de vespers werd besloten, en men zou beneden blijven en voor de koordeur posten. De stakers waren Directeur Piet Huipe, organist J. Admiraal, leden C. Schut, Klaas Molenaar, Klaas Betjes, Klaas Velzeboer, Jan Krom, organist, Arie KromDe Krom's waren 'vurige' menschen. De boerenfractie bleef echter aan, met organist C. Kaandorp en aspirant organist J. Kraakman, die des middags alleen op het koor kwam maar als leerling niet de vespers kon bespelen en bezingen. Pastoor Muller ontbond het koor. 't Was anno 1893. Weldra bedankt pastoor en ging rusten. Een nieuw koor was onderwijl opgericht." Het herenkoor in 1985. Achterste rij v.l.n.r.: Kees Kerssens, Jan Keijsper, Gerrit Graas, Arie Schoon, Arie Veldt, Jan Swart, Ben Mijnders (organist), Henk Clasing, Kees Swart, Ben Schagen en Niek Krom (dirigent). Voorste rij v.l.n.r.: Pastoor Hageman, Gerard Krom, Arie Krom, Jan Buur, Maarten Lute en Wim Hoogland. Tot slot nog het volgende: Pastoor Antoon van den Berg heeft zich naast zijn werk voor de parochie ook verdienstelijk gemaakt als kunstschilder en geschiedkundige. In zijn 'Aantekeningen over het R.K. Zangkoor in de par. St. Jacobus' komen we ook onderstaande beschrijving tegen van een koorruzie uit 1893: "Onder pastoor Muller werden ook jongens voor de koorzang toegelaten op de Hooge feestdagen. Aspirant zangers waren in die dagen: Cornelis Schut C.z. (de latere pater Schut), M. Kruijenaar, Theod. Tiebie (nu ex. brievenbesteller v. Crommenie), Jac. Wittebrood (had fruitzaak in Alkmaar). Pastoor Muller wilde de jongens alleen met de groote Hoogfeesten op 't koor toegelaten zien. Pastoor Muller was een goede ijverige man, vroolijk en opgewekt. Toen bv. Tijsje Castricum bij een pastoriefeest een groote taart, met verdiepingen opgebouwd, gebakken in de stad, naar binnen bracht, viel hij met zijn taart op de grond, met het natuurlijk gevolg voor de taart. Allen stonden verslagen pastoor werd geroepen, die van louter pret toen om het geval met Tijsje enz. stond te dansen. Maar pastoor was ook zeer Jan Krom 105. Dameskoor St. Caecilia Het dameskoor van de r.-k. Sint Jacobusparochie is vernoemd naar St. Caecilia, een Romeinse martelares en heilige, die omstreeks het jaar 230 is gestorven. Zij is tevens patrones van de muziek, instrumentenmakers en zangers. St. Caecilia in de beginp Niek Krom als dirigent, verder o.a. mevr. van Diepen, Tiny Leijen- Buter, Trien Molenaar-Dekker, Trien Putter, Annie Krom-Schoon, mevr. van Diepen-van der Eng en mevr. Kerssens. 101

De Groene Valck - Akersloot | 2021 | | pagina 102